Karuzela na stronie głównej

Gmina Ostróda

Gmina Ostróda położona jest w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie ostródzkim. Stanowi jedną z większych gmin wiejskich regionu zarówno pod względem powierzchni, jak i liczby mieszkańców.

Wzgórza Dylewskie

Piękne krajobrazy oraz odpowiednia infrastruktura stwarzają doskonałe warunki do rozwoju inwestycji proturystycznych, czego dowodem sà funkcjonujące na terenie gminy duże obiekty hotelarskie. Doskonałym przykładem jest największy w Polsce Instytut Kosmetyczny, czyli pięciogwiazdkowy Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie.

Hotel SPA Dr Irena Eris

Pięciogwiazdkowy obiekt w połączeniu ze szczególnymi walorami Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich z każdym rokiem przyciąga na teren gminy coraz większą liczbę turystów. Atrakcji dopełniają wieża widokowa, liczne rezerwaty przyrody oraz ścieżki ekologiczne i edukacyjne.

Hotel Anders w Starych Jabłonkach

Czterogwiazdkowy obiekt położony w znanym kurorcie letnim, Stare Jabłonki na szlaku wodnym Kanału Elbląskiego. Hotel mieści się nad brzegiem Jeziora Szeląg Mały, w otoczeniu majestatycznych lasów, na granicy rezerwatu Sosny Taborskiej. Malownicza sceneria, las, woda, świeże powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek.

Pałac Klonowo

Na terenie Gminy Ostróda wyznaczone zostały cieszące się dużym zainteresowaniem szlaki rowerowe i piesze o łącznej długości ponad 200km. Każdy z nich jest inny, a możliwość podziwiania przepięknych krajobrazów i zabytków połączona z bogatą ofertą licznych gospodarstw agroturystycznych z pewnością dopełnia ofertę turystyczną gminy.

Zabytkowy Kościół Ewangelicko – Metodystyczny w Glaznotach

Gmina Ostróda zaliczana jest do najczystszych zakątków Polski, które sprzyjają aktywnym formom wypoczynku, a usytuowane na terenie gminy obiekty dziedzictwa kulturowego zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów.

Wieża widokowa - Wzgórza Dylewskie

Obszar gminy jest zróżnicowany krajobrazowo, charakteryzują go liczne wzniesienia, w tym najwyższe na całym Pojezierzu Mazurskim - Góra Dylewska, osiągająca 312 m n.p.m. Malowniczy krajobraz łączy tereny leśne, jeziora i użytki rolne, co sprawia, że jest to atrakcyjne miejsce zarówno dla mieszkańców, jak i turystów.

Kanał Elbląski

Większa część gminy Ostróda leży w dorzeczu Drwęcy i jej dopływów. Na tym terenie turysta odnajdzie m.in. jeden z 7 cudów Polski, czyli Kanał Elbląski.

Kanał Elbląski ze śluzą Mała Ruś

Gmina Ostróda to atrakcyjne miejsce zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Jednym z największych atutów jest Kanał Elbląski ze śluzą Mała Ruś, uznany za jeden z 7 cudów Polski, mający swój początek w Starych Jabłonkach.

Dziedzictwo kulturowe i atrakcje turystyczne

Gmina Ostróda może pochwalić się licznymi zabytkami i atrakcjami turystycznymi. Na jej terenie znajdują się odrestaurowany most kolejowy w Glaznotach, zrewitalizowany park w Durągu, zabytkowe kościoły, dwory i pałace.

Stara Szkoła - Wzgórza Dylewskie

Stara Szkoła to starannie i wygodnie odrestaurowany budynek z XIXw położony na Wzgórzach Dylewskich. Bogactwo przyrody Gminy Ostróda sprzyja rozwojowi inwestycji pro-turystycznych, turystyki, agroturystyki oraz rekreacji. Na terenie gminy znajduje się około 70 zróżnicowanych obiektów noclegowych.

obrazek news
Oświata

Jasełka w Szkole Podstawowej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Lipowie

20.12.2024

W Szkole Podstawowej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Lipowie zapanowała magiczna atmosfera, a powodem tej niezwykłej sytuacji były zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Uczniowie przedstawili tradycyjne Jasełka, które wprowadziły całą lokalną społeczność i zaproszonych gości w radosny czas oczekiwania na betlejemski cud.

Jasełka w Szkole Podstawowej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Lipowie
obrazek news
Gminne Centrum Rozwiązywania Problemów Uzależnień

Gmina Ostróda zakończyła akcję społeczną - MÓW DO MNIE - #TokTuMi!

20.12.2024

Gmina Ostróda z sukcesem zakończyła akcję społeczną „MÓW DO MNIE - #TokTuMi”, która miała na celu promowanie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Program powstał jako odpowiedź na rosnące wyzwania związane z profilaktyką uzależnień oraz budowaniem świadomości w zakresie zdrowych nawyków psychologicznych przy współpracy Pełnomocnika Wójta Gminy Ostróda ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień.

Gmina Ostróda zakończyła akcję społeczną - MÓW DO MNIE - #TokTuMi!
obrazek news
Oświata

Idzbarscy naukowcy

20.12.2024

Być jak Ignacy „Potęga Wody” to IX edycja programu oświatowego dla klas 1-6 szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

W tym roku Idzbarscy naukowcy  podjęli się twórczej pracy metodą projektu zgodnie z  ideą programu: Nauka wraca w ręce dzieci! Praca metodą projektu to nie tylko nauka, ale także kreatywność, współpraca i wspólne odkrywanie nowych rozwiązań. Przedstawiamy realizację trzeciego już mini-projektu edukacyjnego w dziale "Przyroda wody"! Uczniowie przygotowali maszyny do tworzenia wirów. Były to wyjątkowe maszyny, bo świątecznie ozdobione. Idzbarscy naukowcy życzą wszystkim radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Idzbarscy naukowcy
obrazek news
Oświata

Jasełka w Szkole Podstawowej im.Królowej Jadwigi w Zwierzewie

20.12.2024

Jasełka szkolne to piękna tradycja. Spektakl pt. "Ach co za noc" wzbogacony kolędami i pastorałkami wprowadził społeczność szkolną w prawdziwie świąteczny nastrój. Słowa płynące ze szkolnej sceny uświadomiły zebranym, dlaczego co roku z taką dziecinną ufnością czekamy właśnie na nie. Uroczystość przygotowana pod opieką Pani Katarzyny Borkowskiej oczarowała społeczność szkolną oraz przybyłych gości. Była to lekcją zadumy i refleksji. Zatem nie pozostaje nic innego jak pogratulować i podziękować aktorom, którzy włożyli wiele pracy i trudu w przygotowanie tegorocznych Jasełek.

Jasełka w Szkole Podstawowej im.Królowej Jadwigi w Zwierzewie
obrazek news
Oświata

Wigilia Środowiskowa w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Tyrowie

19.12.2024

W Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Tyrowie odbyła się tradycyjna wigilia środowiskowa. Było to niezwykłe spotkanie, które zgromadziło uczniów, rodziców, nauczycieli oraz mieszkańców Tyrowa i okolicznych miejscowości. Atmosfera przepełniona była radością, ciepłem i duchem świąt Bożego Narodzenia, a spotkanie przyjęło formę przyjaznej i rodzinnej uroczystości. Sala była pięknie udekorowana świątecznymi ozdobami, a blask choinkowych lampek dodawał uroku temu wydarzeniu. Wigilia środowiskowa w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Tyrowie to piękna tradycja, która integruje lokalną społeczność i przypomina o wartościach takich jak miłość, radość i wzajemne wsparcie. Był to czas pełen wzruszeń i pozytywnych emocji, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników. Dyrekcja Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Tyrowie składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tego wyjątkowego wydarzenia.

Wigilia Środowiskowa w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Tyrowie
obrazek news
Oświata

Spotkanie wolontariuszy z seniorami

19.12.2024
Wolontariusze z grupy „Niedźwiadki” z Przedszkola Samorządowego w Starych Jabłonkach mieli okazję spotkać się z Seniorami ze Starych Jabłonek. To wydarzenie było częścią projektu mającego na celu budowanie międzypokoleniowych więzi, wzajemnego uczenia się i dzielenia radością z codziennych chwil.  Spotkania rozpoczęły się od wspólnego śpiewania świątecznych piosenek. Dzieci z entuzjazmem śpiewały dla Seniorów, tworząc atmosferę ciepła.
Spotkanie wolontariuszy z seniorami
obrazek news
Oświata

Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie pn. Polska na czele europejskiej rodziny

19.12.2024

Uczennica klasy III Szkoły Podstawowej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Lipowie Martyna Cichowska 18.12.2024 r. uczestniczyła w Warszawie w uroczystej gali podsumowującej konkurs „Polska na czele europejskiej rodziny”. Organizatorami konkursu było Ministerstwo Edukacji oraz Ministerstwo do spraw Unii Europejskiej. Celem konkursów było przybliżenie uczniom mechanizmów funkcjonowania Unii Europejskiej, a także zwrócenie uwagi na odpowiedzialność, jaką podejmuje państwo członkowskie przejmujące prezydencję w Radzie UE.

Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie pn. Polska na czele europejskiej rodziny
obrazek news
Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie

Magia Świąt w Gminie Ostróda

18.12.2024
Okres przed Świętami Bożego Narodzenia to czas szczególnie magiczny. To nie tylko moment przygotowań i zabiegania, ale także refleksji i okazja, by zatrzymać się i pomyśleć o drugim człowieku. Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie, jak co roku, pamięta o podopiecznych z domów opieki znajdujących się na terenie Gminy Ostróda. Właśnie dziś przedstawiciele Centrum odwiedzili Rodzinny Dom Opieki „Leoniszki” w Samborowie, a w towarzystwie uczniów Szkoły Podstawowej w Szyldaku zawitali również do tamtejszego Domu Pomocy Społecznej.
Magia Świąt w Gminie Ostróda
obrazek news
Oświata

I tradycji stało się zadość - już trzeci raz w Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku odbyło się wspólne kolędowanie!

18.12.2024

Spotkanie odbyło się pośród misternie przygotowanej scenografii, urzekającej dbałością o każdy detal i wprowadzającej w prawdziwie świąteczny nastrój. Tym razem motywem przewodnim wydarzenia była historia Andersenowskiej dziewczynki z zapałkami, której smutny koniec, dzięki dobru i mądrości płynącym z kolęd i pastorałek, szczęśliwie udało się odmienić. Na scenie wystąpili wszyscy uczniowie szkoły, przy ogromnym wsparciu wspaniałych przedszkolaków, tworząc zgodny chór otwartych serc. Nie zabrakło recytacji, gry na pianinie,  przepięknego walca w wykonaniu znakomitych tancerzy, a nawet solowych występów rodziców uczniów oraz absolwentów szkoły! Goście również dopisali, wypełniając po brzegi salę i wspierając swoim głosem oraz gromkimi brawami uczniowski chór. To był fantastyczny wieczór!

I tradycji stało się zadość - już trzeci raz w Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku odbyło się wspólne kolędowanie!
obrazek news
Gmina

POSTĘPOWANIE ZAKUPOWE na realizację inwestycji pn. „Przeprowadzenie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych Kościoła pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Durągu”

17.12.2024
Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Durągu, Durąg 12, 14-106 Szyldak reprezentowaną przez Ks. Zbigniewa Błaszkowskiego  – proboszcza parafii działając na podstawie uchwały Nr LXXX/605/2024  Rady Gminy Ostróda z dnia 31 stycznia 2024 r. w sprawie przyznania dotacji ma prace konserwatorsko-budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków zmienionej uchwałą Nr  IV/21/2024 Rady Gminy Ostróda z dnia 27 czerwca 2024 r., w związku z uchwałą Nr 232/2022 Rady Ministrów z dnia 23 listopada 2022 r. w sprawie ustanowienia Rządowego Programu Odbudowy Zabytków oraz § 8 ust. 6 Regulaminu Naboru Wniosków o dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków
 
 
OGŁASZA POSTĘPOWANIE ZAKUPOWE
 
na realizację inwestycji pn. „Przeprowadzenie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych Kościoła pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Durągu”
Termin składania ofert upływa 17 stycznia  2025 roku.
Kontakt: Ks. Zbigniew Błaszkowski, tel. 504 420 129.
POSTĘPOWANIE ZAKUPOWE na realizację inwestycji pn. „Przeprowadzenie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych Kościoła pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Durągu”
obrazek news
Gmina

Transmisja XII Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2024-2029 - 17 grudnia 2024 r. godz. 13:00

17.12.2024

Aktualny serwer transmisji sesji:

www.esesja.gminaostroda.pl

Transmisja XII Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2024-2029 - 17 grudnia 2024 r. godz. 13:00
obrazek news
Organizacje pozarządowe - Konkursy

Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego w 2025r.

16.12.2024

Działając na podstawie art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2024 r., poz. 1491) w związku z uchwałą Nr X/61/2024 Rady Gminy Ostróda z dnia 31 października 2024 r. w sprawie Rocznego programu współpracy Gminy Ostróda z organizacjami pozarządowym i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2025.

Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego w 2025r.
obrazek news
Oświata

Podsumowanie projektu - Mały Mistrz

16.12.2024
W OCSiR odbył się Event sportowy jako podsumowanie projektu ,,Mały Mistrz" pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego oraz przy udziale Szkoły Podstawowej nr 4 im. Polskich Olimpijczyków w Ostródzie. W zmaganiach sportowych promujących zdrowie i sprawność najmłodszych wzięło udział około 200 dzieci ze szkół podstawowych z Ostródy oraz zawodnicy z kl.I,II i III S.P. w Tyrowie.
Podsumowanie projektu - Mały Mistrz
obrazek news
Gmina

Ekomuzeum doliny rzeki Gizeli. Dziedzictwo przyrodniczo-kulturowe w gminie Ostróda

16.12.2024

Dziedzictwo przyrodniczo-kulturowe w gminie Ostróda to nie tylko walory promocyjne i atrakcje turystyczne, to także ważny potencjał służący rozwojowi społeczno-gospodarczemu, równie ważny jak inne działy aktywności samorządu.

Ekomuzeum doliny rzeki Gizeli. Dziedzictwo przyrodniczo-kulturowe w gminie Ostróda
obrazek news
Gmina

Ogłoszenie Wójta Gminy Ostróda zawiadamiające, mieszkańców, że dnia 30 grudnia 2024 r. o godz. 11:00 odbędzie się XIII Sesja Rady Gminy Ostróda w kadencji 2024-2029

13.12.2024
Ogłoszenie Wójta Gminy Ostróda zawiadamiające, mieszkańców, że dnia 30 grudnia 2024 r. o godz. 11:00 odbędzie się XIII Sesja Rady Gminy Ostróda w kadencji 2024-2029
zaklad obslugi komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej
zwiazek gmin

Związek Gmin Czyste Środowisko

Związek Gmin Czyste Środowisko
rudno

ZUOK Rudno

ZUOK Rudno
Termomodernizacja obiektów oświatowych

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

System Informacji Przestrzennej

System Informacji Przestrzennej