Karuzela na stronie głównej

Stare Jabłonki - Jezioro Szeląg Mały

Gmina Ostróda to leżąca na Mazurach Zachodnich jedna z największych gmin województwa warmińsko-mazurskiego. Malowniczo położona wśród licznych jezior, rzek i kanałów, zatopiona wśród wspaniałych kompleksów leśnych. Liczy dziś prawie 16 tysięcy mieszkańców. Na terenie gminy znajduje się ponad 80 miejscowości połączonych w 40 sołectw.

Kanał Elbląski

Obszar gminy jest zróżnicowany krajobrazowo. Występują tu liczne wzniesienia, wśród których najwyższe na całym Pojezierzu Mazurskim – Góra Dylewska 312 m n.p.m. Większa część gminy leży w dorzeczu Drwęcy i jej dopływów. Na tym terenie turysta odnajdzie m.in. jeden z 7 cudów Polski, czyli Kanał Elbląski ze Śluzą Mała Ruś, mający swój początek w Sołectwie Stare Jabłonki.

Wzgórza Dylewskie

Piękne krajobrazy oraz odpowiednia infrastruktura stwarzają doskonałe warunki do rozwoju inwestycji proturystycznych, czego dowodem sà funkcjonujące na terenie gminy duże obiekty hotelarskie. Doskonałym przykładem jest największy w Polsce Instytut Kosmetyczny, czyli pięciogwiazdkowy Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie.

Hotel SPA Dr Irena Eris

Pięciogwiazdkowy obiekt w połączeniu ze szczególnymi walorami Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich z każdym rokiem przyciąga na teren gminy coraz większą liczbę turystów. Atrakcji dopełniają wieża widokowa, liczne rezerwaty przyrody oraz ścieżki ekologiczne i edukacyjne.

Hotel Anders w Starych Jabłonkach

Czterogwiazdkowy obiekt położony w znanym kurorcie letnim, Stare Jabłonki na szlaku wodnym Kanału Elbląskiego. Hotel mieści się nad brzegiem Jeziora Szeląg Mały, w otoczeniu majestatycznych lasów, na granicy rezerwatu Sosny Taborskiej. Malownicza sceneria, las, woda, świeże powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek.

Pałac Klonowo

Na terenie Gminy Ostróda wyznaczone zostały cieszące się dużym zainteresowaniem szlaki rowerowe i piesze o łącznej długości ponad 200km. Każdy z nich jest inny, a możliwość podziwiania przepięknych krajobrazów i zabytków połączona z bogatą ofertą licznych gospodarstw agroturystycznych z pewnością dopełnia ofertę turystyczną gminy.

Zabytkowy Kościół Ewangelicko – Metodystyczny w Glaznotach

Gmina Ostróda zaliczana jest do najczystszych zakątków Polski, które sprzyjają aktywnym formom wypoczynku, a usytuowane na terenie gminy obiekty dziedzictwa kulturowego zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów.

obrazek news
Gmina

Przypominamy…

12.09.2023

Mieszkańcom zużywającym gaz do ogrzewania domów lub budynków przysługuje dodatek gazowy, czyli refundacja kosztów podatku od towarów i usług (VAT), który od stycznia 2023 r. powrócił do poprzedniej stawki i wynosi 23%. Aby otrzymać dodatek gazowy, należy złożyć wniosek o refundację podatku VAT do 29 lutego 2024  r.

Szczegółowe informacje w biuletynie informacji publicznej Gminy Ostróda: https://bip.gminaostroda.pl/dodatek-gazowy-refundacja-kosztow-podatku-od-towarow-i-uslug-vat

Przypominamy…
obrazek news
Oświata

Bezpieczni na drodze

11.09.2023
W Przedszkolu Samorządowym Starych Jabłonkach odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. Dzieci dowiedziały się jak prawidłowo przejść przez pasy, bezpiecznie poruszać się na drodze oraz, że należy zachować ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.
Na koniec przedszkolaki przypomniały sobie pozycję bezpieczną podczas ewentualnego zaatakowania przez psa.
Bezpieczni na drodze
obrazek news
Gmina

Przebudowa drogi w m. Nastajki

08.09.2023

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas dokonał odbioru robót zadania pn. "Przebudowa drogi w m. Nastajki". Zadanie objęło swoim zakresem wykonanie jezdni z masy bitumicznej na odcinku drogi o dł. ok. 325 mb wraz z poboczami. Całkowity koszt zadania wyniósł 216.564,35 zł brutto z czego 100.000,00 zł to dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wykonawcą robót była firma AS-DROG Sp. z o.o. z Olsztyna.

Przebudowa drogi w m. Nastajki
obrazek news
Gmina

Zapraszamy do udziału w II GMINNYM KONKURSIE NA NAJWIĘKSZĄ DYNIĘ

05.09.2023
Zapraszamy do udziału w „II GMINNYM KONKURSIE NA NAJWIĘKSZĄ DYNIĘ”. Zgłoszenia przyjmowane będą do 4 października 2023 R. Celem konkursu organizowanego przez Gminę Ostróda jest popularyzacja uprawy dyni i jej walorów żywieniowych, wymiana doświadczeń między uczestnikami konkursu oraz edukacja i propagowanie zasad zrównoważonego rozwoju.
Zapraszamy do udziału w II GMINNYM KONKURSIE NA NAJWIĘKSZĄ DYNIĘ
obrazek news
Oświata

Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2023/2024.

04.09.2023

Dzisiaj w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zespole Przedszkolno- Szkolnym w Tyrowie odbyła się Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2023/24. Uczestniczyli w niej licznie zebrani zaproszeni goście, rodzice, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2023/2024.
obrazek news
Gmina

Dożynki Gminy Ostróda 2023 – Tradycyjnie, Kolorowo, Smacznie i Wesoło!

02.09.2023

W sobotę Gmina Ostróda świętowała zakończenie żniw na tegorocznych Dożynkach Gminy. To wyjątkowe wydarzenie odbyło się w miejscowości Kajkowo, która miała zaszczyt być gospodarzem tego wspaniałego święta. Całoroczny trud naszych lokalnych rolników został podsumowany w piękny, kolorowy, smakowity i radosny sposób. Gminne Święto Rolników zostało dofinansowane ze środków Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą dziękczynną, podczas której błogosławiono chleby, wieńce i dary dożynkowe.

Dożynki Gminy Ostróda 2023 – Tradycyjnie, Kolorowo, Smacznie i Wesoło!
obrazek news
Oświata

1 WRZEŚNIA 1939 ROKU - PAMIĘTAMY

01.09.2023
Społeczność Szkoły w Samborowie uczciła 84 rocznicę wybuchu II wojny światowej
 
1 września 2023 roku przedszkolaki oraz nauczyciele wraz z pracownikami obsługi i administracji złożyli pod Kamieniem Pamiątkowym w Samborowie wiązankę oraz zapalili znicze, aby uczcić 84 rocznicę napaści na Polskę.
Tego dnia rozpoczęła się II wojna światowa, a życie wielu ludzi zmieniło się na zawsze.
1 WRZEŚNIA 1939 ROKU - PAMIĘTAMY
obrazek news
Gmina

Upamiętnienie 84. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej

01.09.2023
W dniu dzisiejszym, chcielibyśmy wspólnie uczcić pamięć i oddać hołd wszystkim, którzy poświęcili swoje życia w obronie naszej Ojczyzny podczas II Wojny Światowej. Dzisiaj mija dokładnie 84 lata od tragicznego wybuchu tej wojny, która dotknęła Polskę i cały świat. W związku z tym szczególnym dniem, Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, razem z Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brzydowie Beatą Kucharczuk oraz jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej Brzydowo, złożyli hołd i kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę w Brzydowie.
Upamiętnienie 84. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej
obrazek news
Gmina

Transmisja LXXI Sesji Rady Gminy Ostróda

31.08.2023

 

Aktualny serwer transmisji sesji:

www.esesja.gminaostroda.pl

Transmisja LXXI Sesji Rady Gminy Ostróda
obrazek news
Gmina

Zaloguj się - portal eWoda

30.08.2023
Informujemy o uruchomieniu nowego projektu, który ma na celu jeszcze lepszą obsługę naszej społeczności – mieszkańców Gminy Ostróda. Przedstawiamy inicjatywę pod nazwą "Telemetria w służbie mieszkańców Gminy Ostróda", w ramach której udostępniamy portal eWoda.
Dzięki temu innowacyjnemu narzędziu, będziemy w stanie jeszcze sprawniej monitorować i zarządzać naszymi zasobami wodnymi, a także zapewnić mieszkańcom szybszy dostęp do istotnych informacji.
Zaloguj się - portal eWoda
obrazek news
Gmina

Aktualizacja harmonogramu - Telemetria w służbie mieszkańców Gminy Ostróda

29.08.2023
Bezpłatna wymiana wodomierzy głównych w ramach projektu "Telemetria w służbie mieszkańców Gminy Ostróda", która  prowadzona jest na zlecenie Gminy Ostróda przez Polski Instytut Rozwoju Sp. z o.o.. Kontakt telefoniczny pod numerem tel. 576 370 136.
Aktualizacja harmonogramu - Telemetria w służbie mieszkańców Gminy Ostróda
obrazek news
Gmina

Płatność dla małych gospodarstw

29.08.2023
Szanowni Rolnicy, do 31 sierpnia o ryczałt w wysokości 225 euro/ha mogą się ubiegać rolnicy, którzy posiadają gospodarstwa o powierzchni do 5 ha i złożyli wnioski o przyznanie płatności za 2023 rok. Maksymalna wysokość pomocy wynosi 1125 euro na gospodarstwo. Dokumenty można składać tylko za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus: https://www.gov.pl/web/arimr/ewniosekplus-system
 
Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej ARiMR: https://www.gov.pl/.../platnosc-dla-malych-gospodarstw-2023
Płatność dla małych gospodarstw
obrazek news
Sport

V Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda za nami!

28.08.2023

26 sierpnia na hali sportowej w Samborowie 60 zawodników wystąpiło w V Otwartych Mistrzostwach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda. Oprócz lokalnych siłaczy do rywalizacji przystąpili zawodnicy z różnych zakątków naszego kraju, w tym medaliści Mistrzostw Europy czy Pucharu Świata. Wśród uczestników 5. Mistrzostw w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda była m.in. wicemistrzyni olimpijska w kajakarstwie Marta Walczykiewicz.

 

Wyniki

V Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda za nami!
obrazek news
Gminne Centrum Rozwiązywania Problemów Uzależnień

Przeciwdziałanie przestępczości to krok do bezpiecznej przyszłości

26.08.2023

W Pietrzwałdzie miał miejsce ostatni z pięciu pikników pn. "Przeciwdziałanie przestępczości to krok do bezpiecznej przyszłości". To ważna inicjatywa, która zdobyła wsparcie Funduszu Sprawiedliwości Ministerstwa Sprawiedliwości i przyniosła owocne rezultaty dla naszej społeczności. W pikniku udział wzięli: pracownicy Socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostródzie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostródzie, Pełnomocnik Wójta Gminy Ostróda ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień, a także pedagog szkolny. Ta zgrana drużyna zadbała o ciekawy program i atrakcje dla wszystkich uczestników.

Przeciwdziałanie przestępczości to krok do bezpiecznej przyszłości
obrazek news
Gmina

Jubileusz 100 - lecia urodzin mieszkanki Gminy Ostróda

26.08.2023

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas złożył najserdeczniejsze życzenia i gratulacje Pani kpt. Wandzie Bortkiewicz z okazji jubileuszu 100. urodzin. To wyjątkowa i piękna uroczystość, która nie zdarza się często. 100 lat życia to piękny wiek i tylko nielicznym dane jest doczekać tak zacnego jubileuszu. Tego niesamowitego daru doświadczyła kombatantka AK Pani kpt. Wanda Bortkiewicz ps. “Basia”. Pani kpt. Wanda Bortkiewicz to nie tylko wyjątkowa jubilatka, ale także prawdziwa bohaterka II wojny światowej. Jej odwaga i poświęcenie jako kombatantka AK (Armii Krajowej) są przykładem niezłomności ducha i gotowości do działania w obliczu trudnych czasów. Działała w oddziale por. Antoniego Burzyńskiego "Kmicica", a później pod komendą mjr. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki". Jej historia jest bezcennym skarbem naszej przeszłości i wartością, którą powinniśmy pielęgnować i przekazywać kolejnym pokoleniom.

Jubileusz 100 - lecia urodzin mieszkanki Gminy Ostróda
zaklad obslugi komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej
zwiazek gmin

Związek Gmin Czyste Środowisko

Związek Gmin Czyste Środowisko
rudno

ZUOK Rudno

ZUOK Rudno
Termomodernizacja obiektów oświatowych

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

System Informacji Przestrzennej

System Informacji Przestrzennej