Karuzela na stronie głównej

Stare Jabłonki - Jezioro Szeląg Mały

Gmina Ostróda to leżąca na Mazurach Zachodnich jedna z największych gmin województwa warmińsko-mazurskiego. Malowniczo położona wśród licznych jezior, rzek i kanałów, zatopiona wśród wspaniałych kompleksów leśnych. Liczy dziś prawie 16 tysięcy mieszkańców. Na terenie gminy znajduje się ponad 80 miejscowości połączonych w 40 sołectw.

Kanał Elbląski

Obszar gminy jest zróżnicowany krajobrazowo. Występują tu liczne wzniesienia, wśród których najwyższe na całym Pojezierzu Mazurskim – Góra Dylewska 312 m n.p.m. Większa część gminy leży w dorzeczu Drwęcy i jej dopływów. Na tym terenie turysta odnajdzie m.in. jeden z 7 cudów Polski, czyli Kanał Elbląski ze Śluzą Mała Ruś, mający swój początek w Sołectwie Stare Jabłonki.

Wzgórza Dylewskie

Piękne krajobrazy oraz odpowiednia infrastruktura stwarzają doskonałe warunki do rozwoju inwestycji proturystycznych, czego dowodem sà funkcjonujące na terenie gminy duże obiekty hotelarskie. Doskonałym przykładem jest największy w Polsce Instytut Kosmetyczny, czyli pięciogwiazdkowy Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie.

Hotel SPA Dr Irena Eris

Pięciogwiazdkowy obiekt w połączeniu ze szczególnymi walorami Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich z każdym rokiem przyciąga na teren gminy coraz większą liczbę turystów. Atrakcji dopełniają wieża widokowa, liczne rezerwaty przyrody oraz ścieżki ekologiczne i edukacyjne.

Hotel Anders w Starych Jabłonkach

Czterogwiazdkowy obiekt położony w znanym kurorcie letnim, Stare Jabłonki na szlaku wodnym Kanału Elbląskiego. Hotel mieści się nad brzegiem Jeziora Szeląg Mały, w otoczeniu majestatycznych lasów, na granicy rezerwatu Sosny Taborskiej. Malownicza sceneria, las, woda, świeże powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek.

Pałac Klonowo

Na terenie Gminy Ostróda wyznaczone zostały cieszące się dużym zainteresowaniem szlaki rowerowe i piesze o łącznej długości ponad 200km. Każdy z nich jest inny, a możliwość podziwiania przepięknych krajobrazów i zabytków połączona z bogatą ofertą licznych gospodarstw agroturystycznych z pewnością dopełnia ofertę turystyczną gminy.

Zabytkowy Kościół Ewangelicko – Metodystyczny w Glaznotach

Gmina Ostróda zaliczana jest do najczystszych zakątków Polski, które sprzyjają aktywnym formom wypoczynku, a usytuowane na terenie gminy obiekty dziedzictwa kulturowego zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów.

obrazek news
Sport

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w halowej piłce nożnej chłopców

02.03.2023

Na hali sportowej w Idzbarku rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w halowej piłce nożnej chłopców dla rocznika 2008 i młodszych. W turnieju wystąpiło siedem zespołów, najlepiej poradzili sobie piłkarze SP Lipowo, na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy SP Idzbark, a na trzecim SP Zwierzewo. 

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w halowej piłce nożnej chłopców
obrazek news
Gmina

Zarządzenie Nr 26/2023 Wójta Gminy Ostróda z dnia 1 marca 2023r w sprawie ogłoszenia naboru wniosków o udzielenie dofinansowania przedsięwzięć w ramach Programu Priorytetowego Ciepłe Mieszkanie w Gminie Ostróda

02.03.2023
Zarządzenie Nr 26/2023
Wójta Gminy Ostróda
z dnia 1 marca 2023 r.
w sprawie ogłoszenia naboru wniosków o udzielenie dofinansowania przedsięwzięć w ramach Programu Priorytetowego Ciepłe Mieszkanie w Gminie Ostróda
 
Na podstawie art. 7 ust 1 pkt 1 oraz art. 30 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2023 r. poz. 40 ) -  Wójt Gminy Ostróda zarządza, co następuje:
§ 1. Ogłasza się nabór wniosków o udzielenie dofinansowania przedsięwzięć w ramach Programu Priorytetowego Ciepłe Mieszkanie w Gminie Ostróda. Treść ogłoszenia o naborze wniosków stanowi załącznik nr 1 do niniejszego zarządzenia.
§ 2. Regulamin naboru wniosków wraz z załącznikami stanowi załącznik nr 2 do niniejszego zarządzenia.
§ 3. Wzór umowy o dofinansowanie wraz z załącznikami stanowi załącznik nr 3 do niniejszego zarządzenia.
§ 4. Wzór wniosku o płatność wraz z załącznikami stanowi załącznik nr 4 do niniejszego zarządzenia.
§ 5. Wnioski o udzielenie dofinansowania należy składać w terminie i w sposób określony w ogłoszeniu o naborze.
§ 6. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
 
Wójt Gminy Ostróda
Bogusław Fijas
 

 

Zarządzenie Nr 26/2023 Wójta Gminy Ostróda z dnia 1 marca 2023r w sprawie ogłoszenia naboru wniosków o udzielenie dofinansowania przedsięwzięć w ramach Programu Priorytetowego Ciepłe Mieszkanie w Gminie Ostróda
obrazek news
Gmina

Aktualizacja harmonogramu - Telemetria w służbie mieszkańców Gminy Ostróda

02.03.2023

Aktualizacja harmonogramu bezpłatnej wymiany wodomierzy głównych w ramach projektu "Telemetria w służbie mieszkańców Gminy Ostróda".

Wymiana wodomierzy prowadzona jest na zlecenie Gminy Ostróda przez Polski Instytut Rozwoju sp. z o.o..

Kontakt telefoniczny pod numerem tel. 576 370 136.

Aktualizacja harmonogramu - Telemetria w służbie mieszkańców Gminy Ostróda
obrazek news
Inwestycje gminne

Dofinansowanie na montaż pomp ciepła w budynku świetlicy wiejskiej w Durągu

01.03.2023
Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał umowę dotacji z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie na dofinansowanie zadania inwestycyjnego pn.: Montaż pomp ciepła w budynku świetlicy wiejskiej w Durągu. Całkowita wartość zadania wynosi 38.745,00 zł – z czego dofinansowanie z WFOŚiGW wynosi 20.000,00 zł..
Dofinansowanie na montaż pomp ciepła w budynku świetlicy wiejskiej w Durągu
obrazek news
Oświata

Cześć i chwała Bohaterom!

01.03.2023

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to święto upamiętniające bohaterów polskiego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, których działalność miała na celu dawać odpór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. Jak co roku, 1 marca, społeczność szkół i przedszkoli z terenu Gmina Ostróda oddała hołd Żołnierzom drugiej konspiracji – zapalono znicze i złożono kwiaty pod pomnikami niepodległościowymi, zorganizowano także wystawę pod hasłem „Żołnierze Wyklęci. Podziemie Niepodległościowe 1944-63”, udostępnioną przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Krakowie. Tradycyjnie również nasi uczniowie wzięli udział w XI już edycji biegu „Wilczym Tropem”, zajmując wysokie miejsca na podium. Cześć i chwała Bohaterom!

Cześć i chwała Bohaterom!
obrazek news
Oświata

Na znojną Walkę

01.03.2023
Ważnym elementem obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych był udział uczniów, rodziców i nauczyciela historii Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brzydowie w Gali Finałowej Konkursu recytatorskiego „Na znojną Walkę”.
 
Konkurs ten organizował Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Olsztynie, pod honorowym patronatem m.in. Wojewody Warmińsko – Mazurskiego, Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty. Celem konkursu było m.in. zapoznanie uczestników z losem żołnierzy polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRS.
 
Miło nam poinformować, że dwoje uczniów szkoły otrzymało wyróżnienia:
• Kornelia Żeberek - klasa III
• Miłosz Gliszczyński - oddział przedszkolny.
 
Podziękowanie za przygotowanie uczniów do konkursu otrzymali również nauczyciele:
• Beata Korpusik – nauczyciel historii SP Brzydowo
• Beata Kucharczuk – Dyrektor SP Brzydowo.
Serdecznie gratulujemy!
Na znojną Walkę
obrazek news
Gmina

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

01.03.2023
Pamiętamy o bohaterach naszej trudnej historii.
 
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to święto państwowe upamiętniające żołnierzy niepodległościowego podziemia, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Z tej okazji na zaproszenie Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Ostródzie oraz Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostródzie Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas wraz z Z-cą Wójta Gminy Ostróda Grzegorzem Kastrau uczestniczył w uroczystości poświęconej Narodowemu Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Ostródzie.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
obrazek news
Gmina

Transmisja LXIV Sesji Rady Gminy Ostróda

28.02.2023
 

Adres aktualnego kanału transmisji: 

www.esesja.gminaostroda.pl

Transmisja LXIV Sesji Rady Gminy Ostróda
obrazek news
Gmina

Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych

27.02.2023
27 lutego obchodzimy Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych. Z tej okazji życzymy wszystkim organizacjom pozarządowym samych sukcesów, ogromu inspiracji oraz wielu nowych kreatywnych inicjatyw. Ten dzień jest również znakomitą okazją do podziękowania Państwu za wszelki trud i ogromną pracę, jaką na co dzień wykonujecie na rzecz naszej małej ojczyzny i społeczności lokalnej.
Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych
obrazek news
Sport

Gmina Ostróda jest partnerem meczu ligowego Stomilu w II lidze

26.02.2023

Przed pierwszym gwizdkiem spotkania z Polonią okolicznościową koszulkę kapitana olsztyńskiego zespołu odebrał Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. Na stadionie przy Piłsudskiego w Olsztynie przy wtórze olsztyńskich fanów – „chcemy awansu!” – rozpoczęła się walka o pierwsze w 2023 roku drugoligowe punkty.

Gmina Ostróda jest partnerem meczu ligowego Stomilu w II lidze
obrazek news
Gmina

Podziękowanie

24.02.2023
Serdeczne podziękowania za wieloletnią współpracę z Samorządem Gminy Ostróda dla Ewy Gubernat Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Ostródzie.

Życzymy wspaniałego wypoczynku na zasłużonej emeryturze, realizacji wszystkich planów, satysfakcji z podejmowanych inicjatyw oraz wszelkiej pomyślności.
 
Podziękowanie
obrazek news
Oświata

Na tropie zdrowego odżywania

24.02.2023

Przedszkole Samorządowe w Starych Jabłonkach bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Na tropie zdrowego odżywiania" https://www.facebook.com/gminaostroda/videos/748955479860944

Na tropie zdrowego odżywania
obrazek news
Gmina

Prośba o wsparcie

24.02.2023

Prośba o wsparcie dla mieszkańca naszej gminy - Czarka z miejscowości Glaznoty. 

Prośba o wsparcie
obrazek news
Oświata

Nauczyciel przedszkola i nauczyciel klas I-III w Plebiscycie Edukacyjnym 2022

24.02.2023

Nauczycielki Gminy Ostróda Pani Jolanta Brzózka ze Szkoły Podstawowej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Lipowie  i Pani Monika Bąk  z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pietrzwałdzie 23 lutego 2023r. odebrały dyplomy i medale za zajecie I miejsca w powiecie ostródzkim w konkursie na nauczyciela roku w kategorii nauczyciel przedszkola i nauczyciel klas I-III  w Plebiscycie Edukacyjnym 2022 organizowanym przez Gazetę Olsztyńską.

 

Serdecznie gratulujemy tak szczególnego wyróżnienia.
Ta nagroda to piękne podziękowanie ze strony rodziców i uczniów za serce
i zaangażowanie w pracę z dziećmi, którą wykonujecie każdego dnia.

Nauczyciel przedszkola i nauczyciel klas I-III w Plebiscycie Edukacyjnym 2022
obrazek news
Gmina

Eko-Sołectwo

23.02.2023

Zachęcamy do udziału w konkursie "Eko- Sołectwo".

Eko-Sołectwo
zaklad obslugi komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej
zwiazek gmin

Związek Gmin Czyste Środowisko

Związek Gmin Czyste Środowisko
rudno

ZUOK Rudno

ZUOK Rudno
Termomodernizacja obiektów oświatowych

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

System Informacji Przestrzennej

System Informacji Przestrzennej