Karuzela na stronie głównej

Stare Jabłonki - Jezioro Szeląg Mały

Gmina Ostróda to leżąca na Mazurach Zachodnich jedna z największych gmin województwa warmińsko-mazurskiego. Malowniczo położona wśród licznych jezior, rzek i kanałów, zatopiona wśród wspaniałych kompleksów leśnych. Liczy dziś prawie 16 tysięcy mieszkańców. Na terenie gminy znajduje się ponad 80 miejscowości połączonych w 40 sołectw.

Kanał Elbląski

Obszar gminy jest zróżnicowany krajobrazowo. Występują tu liczne wzniesienia, wśród których najwyższe na całym Pojezierzu Mazurskim – Góra Dylewska 312 m n.p.m. Większa część gminy leży w dorzeczu Drwęcy i jej dopływów. Na tym terenie turysta odnajdzie m.in. jeden z 7 cudów Polski, czyli Kanał Elbląski ze Śluzą Mała Ruś, mający swój początek w Sołectwie Stare Jabłonki.

Wzgórza Dylewskie

Piękne krajobrazy oraz odpowiednia infrastruktura stwarzają doskonałe warunki do rozwoju inwestycji proturystycznych, czego dowodem sà funkcjonujące na terenie gminy duże obiekty hotelarskie. Doskonałym przykładem jest największy w Polsce Instytut Kosmetyczny, czyli pięciogwiazdkowy Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie.

Hotel SPA Dr Irena Eris

Pięciogwiazdkowy obiekt w połączeniu ze szczególnymi walorami Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich z każdym rokiem przyciąga na teren gminy coraz większą liczbę turystów. Atrakcji dopełniają wieża widokowa, liczne rezerwaty przyrody oraz ścieżki ekologiczne i edukacyjne.

Hotel Anders w Starych Jabłonkach

Czterogwiazdkowy obiekt położony w znanym kurorcie letnim, Stare Jabłonki na szlaku wodnym Kanału Elbląskiego. Hotel mieści się nad brzegiem Jeziora Szeląg Mały, w otoczeniu majestatycznych lasów, na granicy rezerwatu Sosny Taborskiej. Malownicza sceneria, las, woda, świeże powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek.

Pałac Klonowo

Na terenie Gminy Ostróda wyznaczone zostały cieszące się dużym zainteresowaniem szlaki rowerowe i piesze o łącznej długości ponad 200km. Każdy z nich jest inny, a możliwość podziwiania przepięknych krajobrazów i zabytków połączona z bogatą ofertą licznych gospodarstw agroturystycznych z pewnością dopełnia ofertę turystyczną gminy.

Zabytkowy Kościół Ewangelicko – Metodystyczny w Glaznotach

Gmina Ostróda zaliczana jest do najczystszych zakątków Polski, które sprzyjają aktywnym formom wypoczynku, a usytuowane na terenie gminy obiekty dziedzictwa kulturowego zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów.

obrazek news
Gmina

Rozbudowa oświetlenia ulicznego ulicy Leśna w miejscowości Szyldak

08.07.2010

Na ulicy Leśnej w miejscowości Szyldak wykonano oświetlenie uliczne, które w dużym stopniu zwiększyło bezpieczeństwo ruchu pieszego i kołowego. Zakres robót obejmował ustawienie 5 słupów energetycznych wraz z zamontowaniem 5 opraw oświetlenia ulicznego co pozwoliło na oświetlenie ulicy oraz oświetlenie placu sportowo-rekreacyjnego  Roboty wykonano ze środków finansowych Rady Sołeckiej w Szyldaku. Wykonawca robót był  Ryszard Kozdryk Instalatorstwo Elektryczne i Prace Kontrolno- Pomiarowe.

Rozbudowa oświetlenia ulicznego ulicy Leśna w miejscowości Szyldak
obrazek news
Inwestycje unijne

Urządzenie ogólnodostepnych plaż w miejscowości Kątno, Stare Jabłonki

08.07.2010

Dobiega końca realizacja projektu pn. „Urządzenie ogólnodostępnych plaż w miejscowościach Kątno, Stare Jabłonki, gmina Ostróda:” współfinansowanego przez Regionalny Program Operacyjny Warmia i Mazury 2007-2013. Wszystkie rozwiązania przyjęte dla inwestycji spełniają wymogi wynikające z europejskich i polskich norm, w szczególności budowlanych oraz przepisów ochrony środowiska. Prace związane z zagospodarowaniem plaż doprowadza do utworzenia nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury turystycznej.

Urządzenie ogólnodostepnych plaż w miejscowości Kątno, Stare Jabłonki
obrazek news
Gmina

Rozbudowa oświetlenia ulicznego w miejscowości Smykówko

07.07.2010

W miejscowości Smykówko rozbudowano oświetlenie uliczne, które polegało na dołożeniu 3 opraw oświetlenia ulicznego przy blokach mieszkalnych  co w dużym stopniu wpłynęło na bezpieczeństwo ludzi i mienia. Wykonawcą robót był  Ryszard Kozdryk  Instalatorswo Elektryczne i Prace Kontrolno- Pomiarowe. Roboty wykonano ze środków finansowych Rady Sołeckiej w Smykówku.Rozbudowa oświetlenia ulicznego w miejscowości Smykówko
obrazek news
Gmina

zakończenie roku akademickiego uniwersytetu III wieku

07.07.2010

2 lipca w sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku odbyło się uroczyste zakończenie Roku Akademickiego Uniwersytetu III Wieku. Podczas uroczystości miały miejsce występy sceniczne, nagrody i okolicznościowe przemówienia. W uroczystości uczestniczył Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin.


zakończenie roku akademickiego uniwersytetu III wieku
obrazek news
Gmina

Biesiada z Panem Twardowskim

01.07.2010

26 czerwca 2010 roku we wsi Idzbark w Gminie Ostróda miała miejsce Biesiada z Panem Twardowskim. Festyn rodzinny był uwieńczeniem wszystkich działań realizowanych podczas projektu "Wioski tematyczne - szansą na rozwój obszarów wiejskich" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Podczas imprezy tematycznej dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Idzbarku zatańczyły poloneza.

Biesiada z Panem Twardowskim
obrazek news
Oświata

Zakończenie roku szkolnego 2009/2010

29.06.2010

W palcówkach oświatowych na terenie Gminy Ostróda odbyły się uroczyste zakończenia roku szkolnego 2009/2010. Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin życzy wszystkim uczniom jak również gronu pedagogicznemu zasłużonego odpoczynku i radosnych przeżyć podczas wakacji oraz szczęśliwego powrotu do szkoły we wrześniu.


Zakończenie roku szkolnego 2009/2010
obrazek news
Gmina

Spartakiada PCK

28.06.2010

W dniu 19.06.2010r. w Ośrodku Młodzieżowym w Faltyjankach odbyła się Rejonowa Spartakiada Klubów HDK PCK. Jej celem było propagowanie idei honorowego krwiodawstwa, poznawanie   nowych przyjaciół, nawiązywanie współpracy między klubami oraz popularyzacja czynnego wypoczynku i rekreacji. W spartakiadzie udział wzięło 7 reprezentacji Klubów HDK PCK, rywalizujących w różnorodnych konkurencjach. Sponsorem nagród był m.in. Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin.

Spartakiada PCK
obrazek news
Gmina

Noc Świętojańska

28.06.2010

19 czerwca 2010 roku przy Szkole Podstawowej w Mostkowie miała miejsce impreza tematyczna Noc Świętojańska organizowana w ramach projektu pn. „ Wioski tematyczne- szansą na rozwój obszarów wiejskich” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W spotkaniu uczestniczył Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin.

Noc Świętojańska
Oświata

Stypendia dla absolwentów i uczniów z Gminy Ostróda

25.06.2010

Maturzysto! Sięgnij Po Stypendium Pomostowe !!!

Fundacja Rozwoju Łukta informuje tegorocznych maturzystów o możliwości ubiegania się o stypendium w ramach Programu Stypendiów Pomostowych. Wysokość stypendium wynosi 5 tyś. zł. Wniosek stypendialny należy złożyć w siedzibie Fundacji Rozwoju Regionu Łukta do 5 sierpnia 2010r. Wszelkie niezbędne informacje włącznie z potrzebną dokumentacją dostępne są na stronie www.frrl.org.pl 

Stypendia „Równe Szanse”

Z początkiem maja ruszyła też kolejna, jubileuszowa edycja Funduszu Stypendialnego „Równe Szanse”. Absolwenci gimnazjów oraz szkół ponad gimnazjalnych z terenu gminy Ostróda zachęcamy do składania wniosków stypendialnych. Wniosek stypendialny należy złożyć w siedzibie Fundacji Rozwoju Regionu Łukta do 31 lipca.Wszystkie niezbędne informacje włącznie z potrzebną dokumentacją dostępne na stronie www.frrl.org.pl

Stypendia dla absolwentów i uczniów z Gminy Ostróda
obrazek news
Oświata

Pożegnanie klas III w Gimnazjum w Durągu

25.06.2010

24 czerwca 2010 roku w Gimnazjum w Durągu miało miejsce uroczyste pożegnanie klas III.  Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali bogaty program artystyczny. Absolwenci  podziękowali Dyrektor Gimnazjum w Durągu Pani  Grażynie Lipińskiej oraz wszystkim tym, którzy czuwali nad ich opieką, dbali o ich edukację i wychowanie.

Pożegnanie klas III w Gimnazjum w Durągu
obrazek news
Oświata

"Dzieci Równego Startu"

25.06.2010

24 czerwca 2010 roku  w  Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tyrowie miała miejsce uroczystość w związku z zakończeniem projektu „Dzieci Równego Startu” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.  Okres realizacji projektu: od 01.09.2009 do 30.06.2010. Celem projektu było podniesienie u dzieci motywacji do działania, nakierowanie ich na wykorzystanie własnego potencjału, co ułatwi im start w dorosłym życiu oraz budowanie i wzrost poczucia własnej wartości.

"Dzieci Równego Startu"
obrazek news
Inwestycje gminne

Rozbudowa oświetlenia ulicznego ulicy Olsztyńskiej w miejscowości Stare Jabłonki

24.06.2010

W miejscowości Stare Jabłonki na ulicy Olsztyńskiej wykonano oświetlenie uliczne, które w dużym stopniu zwiększyło bezpieczeństwo ruchu pieszego i kołowego. Zakres robót obejmował ustawienie  5 słupów energetycznych wraz z zamontowaniem5 opraw oświetlenia ulicznego co pozwoliło na zakończenie oświetlenia całej ulicy oraz oświetlenie skrzyżowania drogi gminnej z drogą krajową Nr 16.    Wykonawca robót zostało Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe i Elektryczne „ ADEX” w Ostródzie.
Rozbudowa oświetlenia ulicznego ulicy Olsztyńskiej w miejscowości Stare Jabłonki
obrazek news
Inwestycje gminne

bezpieczne przejście dla pieszych przez drogę krajową Nr 7 w miejscowości Grabin

24.06.2010

22 czerwca 2010 roku w Grabinie miał miejsce odbiór bezpiecznego przejścia dla pieszych przez drogę krajową Nr 7. Była to inwestycja wspólna Gminy Ostróda i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Rejon w Ostródzie. W ramach zadania wykonano : zakup i montaż znaku drogowego D-6 wraz podłączeniem sieci elektrycznej w celu uruchomienia sygnalizacji świetlnej, budowę chodnika do przystanku oraz aztylu wraz z oznakowaniem pionowym na drodze.

bezpieczne przejście dla pieszych przez drogę krajową Nr 7 w miejscowości Grabin
obrazek news
Sport

Młodzi piłkarze z turznicy z wizytą u Wójta Gminy Ostróda

24.06.2010

W dniu 22 czerwca br. Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin przy słodkim poczęstunku gościł grupę młodych uzdolnionych sportowców. Tym razem gośćmi Pana Wójta byli młodzi piłkarze KS OSP Turznica którzy w sezonie 2009/2010 brali udział  w rozgrywkach klasy okręgowej juniorów młodszych i w rywalizacji z wyżej notowanymi zespołami wywalczyli drugie miejsce.  

Młodzi piłkarze z turznicy z wizytą u Wójta Gminy Ostróda
obrazek news
Inwestycje gminne

Rozbudowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości wysoka wieś etap II

22.06.2010

Dnia 22 czerwca 2010 roku dokonano odbioru kanalizacji sanitarnej w miejscowości Wysoka Wieś etap II. W drodze przetargu nieograniczonego wyłoniono wykonawcę zadania, którym zostało Olsztyńskie Przedsiębiorstwo Instalacji Sanitarnych i Elektrycznych Sp. z o.o. w Olsztynie. Środki finansowe zabezpieczyła Gmina Ostróda oraz Hotel SPA Dr Irena Eris.

Rozbudowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości wysoka wieś etap II
zaklad obslugi komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej
zwiazek gmin

Związek Gmin Czyste Środowisko

Związek Gmin Czyste Środowisko
rudno

ZUOK Rudno

ZUOK Rudno
Termomodernizacja obiektów oświatowych

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

System Informacji Przestrzennej

System Informacji Przestrzennej