Karuzela na stronie głównej

Gmina Ostróda

Gmina Ostróda położona jest w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie ostródzkim. Stanowi jedną z większych gmin wiejskich regionu zarówno pod względem powierzchni, jak i liczby mieszkańców.

Wzgórza Dylewskie

Piękne krajobrazy oraz odpowiednia infrastruktura stwarzają doskonałe warunki do rozwoju inwestycji proturystycznych, czego dowodem sà funkcjonujące na terenie gminy duże obiekty hotelarskie. Doskonałym przykładem jest największy w Polsce Instytut Kosmetyczny, czyli pięciogwiazdkowy Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie.

Hotel SPA Dr Irena Eris

Pięciogwiazdkowy obiekt w połączeniu ze szczególnymi walorami Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich z każdym rokiem przyciąga na teren gminy coraz większą liczbę turystów. Atrakcji dopełniają wieża widokowa, liczne rezerwaty przyrody oraz ścieżki ekologiczne i edukacyjne.

Hotel Anders w Starych Jabłonkach

Czterogwiazdkowy obiekt położony w znanym kurorcie letnim, Stare Jabłonki na szlaku wodnym Kanału Elbląskiego. Hotel mieści się nad brzegiem Jeziora Szeląg Mały, w otoczeniu majestatycznych lasów, na granicy rezerwatu Sosny Taborskiej. Malownicza sceneria, las, woda, świeże powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek.

Pałac Klonowo

Na terenie Gminy Ostróda wyznaczone zostały cieszące się dużym zainteresowaniem szlaki rowerowe i piesze o łącznej długości ponad 200km. Każdy z nich jest inny, a możliwość podziwiania przepięknych krajobrazów i zabytków połączona z bogatą ofertą licznych gospodarstw agroturystycznych z pewnością dopełnia ofertę turystyczną gminy.

Zabytkowy Kościół Ewangelicko – Metodystyczny w Glaznotach

Gmina Ostróda zaliczana jest do najczystszych zakątków Polski, które sprzyjają aktywnym formom wypoczynku, a usytuowane na terenie gminy obiekty dziedzictwa kulturowego zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów.

Wieża widokowa - Wzgórza Dylewskie

Obszar gminy jest zróżnicowany krajobrazowo, charakteryzują go liczne wzniesienia, w tym najwyższe na całym Pojezierzu Mazurskim - Góra Dylewska, osiągająca 312 m n.p.m. Malowniczy krajobraz łączy tereny leśne, jeziora i użytki rolne, co sprawia, że jest to atrakcyjne miejsce zarówno dla mieszkańców, jak i turystów.

Kanał Elbląski

Większa część gminy Ostróda leży w dorzeczu Drwęcy i jej dopływów. Na tym terenie turysta odnajdzie m.in. jeden z 7 cudów Polski, czyli Kanał Elbląski.

Kanał Elbląski ze śluzą Mała Ruś

Gmina Ostróda to atrakcyjne miejsce zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Jednym z największych atutów jest Kanał Elbląski ze śluzą Mała Ruś, uznany za jeden z 7 cudów Polski, mający swój początek w Starych Jabłonkach.

Dziedzictwo kulturowe i atrakcje turystyczne

Gmina Ostróda może pochwalić się licznymi zabytkami i atrakcjami turystycznymi. Na jej terenie znajdują się odrestaurowany most kolejowy w Glaznotach, zrewitalizowany park w Durągu, zabytkowe kościoły, dwory i pałace.

Stara Szkoła - Wzgórza Dylewskie

Stara Szkoła to starannie i wygodnie odrestaurowany budynek z XIXw położony na Wzgórzach Dylewskich. Bogactwo przyrody Gminy Ostróda sprzyja rozwojowi inwestycji pro-turystycznych, turystyki, agroturystyki oraz rekreacji. Na terenie gminy znajduje się około 70 zróżnicowanych obiektów noclegowych.

obrazek news
Sport

MISTRZOSTWA GMINY OSTRÓDA PAR DEBLOWYCH TENISA STOŁOWEGO

10.04.2011

Przedostatnim akordem tegorocznego sezonu tenisa stołowego w Brzydowie były Mistrzostwa Gminy Ostróda par deblowych. Na starcie zawodów stanęło 7 par. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym. Na najwyższym stopniu podium stanęła para Bogdan Próchnicki i Dariusz Sikora.

MISTRZOSTWA GMINY OSTRÓDA PAR DEBLOWYCH TENISA STOŁOWEGO
obrazek news
Sport

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO „GRAND PRIX 2011” TOP 16

09.04.2011

Ostatnie spotkanie zawodników biorących udział w tegorocznych zawodach GRAND PRIX Brzydowo to turniej najlepszych - TOP 16. Ten prestiżowy turniej dostarcza wielu emocji i niespodzianek. Wcale nie jest powiedziane, że wygrać musi ten, który był najlepszy w punktacji generalnej cyklu Grand Prix. W tym roku także niespodzianek, mało powiedziane, nawet sensacji nie brakowało. Nie wygrał zwycięzca Grand Prix Czesław Nowicki . Musiał się on zadowolić miejscem drugim.  

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO „GRAND PRIX 2011” TOP 16
obrazek news
Sport

Mistrzostwa świata 2013 dla Starych Jabłonek

09.04.2011

Decyzją światowej federacji siatkówki, FIVB w Lozannie organizację mistrzostw świata w siatkówce plażowej w 2013 roku przyznano Starym Jabłonkom przy kompleksie hotelowym Anders. Jest to bezprecedensowy sukces Pana Tomasza Dowgiałło, dyrektora organizacyjnego turnieju i zarazem dyrektora generalnego Hotelu Anders w Starych Jabłonkach. Jest to także duża korzyść dla regionu.


Mistrzostwa świata 2013 dla Starych Jabłonek
obrazek news
Sport

SZESNASTY TURNIEJ GRAND PRIX BRZYDOWO 2011

06.04.2011

Pod nieobecność lidera klasyfikacji generalnej i zarazem zwycięzcy piętnastej edycji Grand Prix Brzydowo 2011, Czesława Nowickiego, wygrał „ten drugi” - Andrzej Patrejko. Ostatni turniej miał bardzo spokojny przebieg, zawodnicy mający już zapewniony udział w prestiżowym turnieju TOP 16 kontrolowali przebieg zawodów. Klasyfikacja generalna zmieniła się tylko minimalnie.

SZESNASTY TURNIEJ GRAND PRIX BRZYDOWO 2011
obrazek news
Oświata

delegacja szkoły z Sythern z RFN

04.04.2011

W dniach 31 marca - 2 kwietnia 2011r. w Gminie Ostróda przebywała delegacja szkoły z Sythen z RFN. Oprócz dyrektora placówki i nauczycieli, przybyła również grupa uczniów. Szkoła w Sythen od dłuższego juz czasu rozwija kontakty ze Szkołą Podstawową w Brzydowie. Dnia 1 kwietnia 2011r. w SP Brzydowo odbyło się wspólne spotkanie nauczycieli, uczniów, pracowników obu placówek. Uczestnicy oraz zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć specjalnie na tę okazję przygotowany program artystyczny.

delegacja szkoły z Sythern z RFN
obrazek news
Gmina

Wybory do Rady Powiatowej Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej

04.04.2011

Wybory do Rady Powiatowej Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej odbyły sie dnia 3 kwietnia 2011 roku. W dwumandatowym okręgu wyborczym Nr 98 w Ostródzie, obejmującym obszar Gminy Ostróda liczba członków Izby Rolniczej uprawnionych do głosowania wynosiła 2119 osób. Do Rady Powiatowej Izby Rolniczej kandydowały 3 osoby. Najwięcej głosów otrzymali pani Zofia Stankiewicz oraz Pan Hubert Kűchmeister.

Wybory do Rady Powiatowej Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej
obrazek news
Gmina

Przed nami wybory do izby rolniczej

31.03.2011

W pierwszą niedzielę kwietnia, tj. 3.04. br. odbędą się wybory do Rady Izby Rolniczej. Głosować można będzie w lokalu wyborczym w budynku Urzędu Gminy Ostróda przy ul. Jana III Sobieskiego 1 w Ostródzie w godzinach od 8.00 do 18.00. Uprawnionymi do głosowania są osoby posiadające użytki rolne na terenie Gminy Ostróda oraz podatnicy podatku dochodowego z działów specjalnych produkcji rolnej. Konieczne będzie okazanie dokumentu tożsamości.

Przed nami wybory do izby rolniczej
obrazek news
Oświata

Akcja pomocy dla polskich szkół na Litwie

31.03.2011

Gmina Ostróda włączyła sie w akcję pomocy dla polskich szkół na Litwie pod hasłem „Z polskiej szkoły dla polskich szkół” zorganizowaną przez Związek Piłsudczyków RP i Wydział Nauk Humanistyczno-Społecznych WSP TWP w Olsztynie. Polska oświata na Litwie jest niedofinansowana, w szkołach brakuje podstawowych środków czystości, kredy, pomocy dydaktycznych.

Akcja pomocy dla polskich szkół na Litwie
obrazek news
Gmina

VII Sesja Rady Gminy Ostróda w kadencji 2010-2014

30.03.2011

30 marca 2011r. o godz. 13°° w sali sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda odbyła się VII Sesję Rady Gminy Ostróda w kadencji 2010-2014, według następującego porządku obrad:

VII Sesja Rady Gminy Ostróda w kadencji 2010-2014
Gmina

Harmonogram koncertów

30.03.2011

alt

Harmonogram koncertów
obrazek news
Organizacje pozarządowe - Aktualności

szkolenie

30.03.2011

21 marca 2011r. obyło się szkolenie w zakresu zlecania zadań organizacjom pozarządowym na postawie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Głównym tematem szkolenia było zapoznanie organizacji pozarządowych z nowymi wzorami ofert na realizację zadań publicznych oraz nowelizacją ustawy o pożytku publicznym i o wolontariacie. W szkoleniu wzięło udział 20 przedstawicielu organizacji pozarządowych z terenu Gminy Ostróda. Szkolenie poprowadził Pełnomocnik Wójta ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.

szkolenie
obrazek news
Sport

Wojewódzkie zimowe Igrzyska Wsi o Puchar Marszałka Województwa

29.03.2011

W ostatnią sobotę marca reprezentacja Gminy Ostróda uczestniczyła w Wojewódzkich Zimowych Igrzyskach Wsi o Puchar Marszałka Województw. Gospodarzem imprezy w tym roku była Gmina Reszel. Wśród tegorocznych konkurencji, w których zawodnicy musieli wykazać się dobrą kondycją, znalazł się slalom sprawnościowy, rzuty lotką do tarczy, strzelanie piłką do bramki, przeciąganie liny, czy podnoszenie odważnika. Zawodnicy grali również w szachy, warcaby oraz sportowego brydża.

Wojewódzkie zimowe Igrzyska Wsi o Puchar Marszałka Województwa
obrazek news
Inwestycje unijne

W Gminnych Bibliotekach Publicznych na terenie Gminy Ostróda zostały utworzone Publiczne Punkty Dostępu Do Internetu

23.03.2011

Dobiegła końca realizacja projektu „Rozbudowa infrastruktury szerokopasmowego dostępu do Internetu i sieci PIAP-ów w Województwie Warmińsko-Mazurskim" w Gminie Ostróda. W Gminnych Bibliotekach Publicznych na terenie Gminy Ostróda zostały utworzone Publiczne Punkty Dostępu Do Internetu, czyli miejsca, gdzie każdy mieszkaniec ma możliwość za darmo skorzystać z komputera i zasobów światowej pajęczyny. Punkty z dostępem do Internetu powstały w placówkach w Pietrzwałdzie, Samborowie i Tyrowie.

W Gminnych Bibliotekach Publicznych na terenie Gminy Ostróda zostały utworzone Publiczne Punkty Dostępu Do Internetu
obrazek news
Gmina

ogłoszenie

23.03.2011

KWIECIEŃ
 MIESIĄCEM PACJENTA
 W WARMIŃSKO-MAZURSKIM ODDZIALE NARODOWEGO FUNDUSZU ZDROWIA

ogłoszenie
obrazek news
Sport

"Puchar Wójta Gminy Ostróda" trafił do Sołectwa Samborowo

22.03.2011

20 marca 2011 roku w Zespole Szkół w Samborowie odbyły się IV Gminne Halowe Igrzyska Mieszkańców Sołectw i Pracowników Urzędu o „PUCHAR WÓJTA GMINY OSTRÓDA”. W igrzyskach udział wzięło 18 drużyn. Po uroczystym otwarciu igrzysk przez Wójta Gminy Ostróda zawodnicy przystąpili do rywalizacji w konkurencjach indywidualnych i zespołowych.

"Puchar Wójta Gminy Ostróda" trafił do Sołectwa Samborowo
zaklad obslugi komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej
zwiazek gmin

Związek Gmin Czyste Środowisko

Związek Gmin Czyste Środowisko
rudno

ZUOK Rudno

ZUOK Rudno
Termomodernizacja obiektów oświatowych

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

System Informacji Przestrzennej

System Informacji Przestrzennej