UROCZYSTE PODSUMOWANIE KAMPANII - NIE HEJTUJĘ, NIE OBRAŻAM

Gminne Centrum Rozwiązywania Problemów Uzależnień 13.02.2020

W Centrum Użyteczności Publicznej odbyło się podsumowanie kampanii  pn. „Nie hejtuję, nie obrażam”. Od kilku lat obserwujemy coraz agresywniejsze rozprzestrzenianie się zjawiska hejtingu w polskim Internecie. Mając świadomość skali problemu  również wśród młodzieży uczęszczającej do szkół z terenu Gminy Ostróda zapoczątkowaliśmy szereg działań skierowanych głównie do klas VI-VIII Szkół Podstawowych.

Początkiem działań były warsztaty w szkołach pn. „Nie hejtuję, nie obrażam”, których celem  było:

• uwrażliwienie młodych ludzi na  temat obrażania innych za pośrednictwem Internetu,
  • zwiększenie  świadomości dot. problemu obrażania w sieci i nie tylko,
  • prezentacja metod radzenia sobie z internetowym hejtem.

Następnie został ogłoszony konkurs na komiks pn. „Nie hejtuję, nie obrażam”

Spotkanie rozpoczęło się prelekcją w wykonaniu Pani Elżbiety Góreckiej z Ośrodka Profilaktyki i Edukacji „Lider”  o tematyce ściśle związanej z kampanią.

Rozdanie nagród  i dyplomów było niezwykłym wydarzeniem kulturalnym, bowiem uroczystość rozpoczęła się od koncertu pt. „Wolności oddać nie umiem” -przeciwdziałanie uzależnieniom od narkotyków i dopalaczy w wykonaniu Gabriela Fleszara; znanego muzyka, przygotowanego do realizacji programów profilaktycznych, występował m. in. w programie The Voice of Poland, znany z głównej roli w filmie pt. „Sezon na leszcza”.

I MIEJSCE  Laura Budnicka,  Szkoła Podstawowa w Zwierzewie
II MIEJSCE Wiktoria Zawadzka,  Szkoła Podstawowa w Szyldaku
III MIEJSCE Patrycja Wiśniewska, Zespół Przedszkolno-Szkolny w Tyrowie

WYRÓŻNIENIE Daria Kołaczkowska, Zespół Przedszkolno-Szkolny w Tyrowie