W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Pietrzwałdzie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka

Oświata 07.06.2024

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Pietrzwałdzie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka, który połączony był z obchodami Kampanii RODZINA NA TAK oraz podsumowaniem działań związanych z udziałem placówki w programie ERASMUS +.

 

Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki współpracy z Pełnomocnikiem ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień – Panią Ewą Michalak oraz Radą Rodziców.
 
W trakcie całego dnia nie zabrakło konkurencji sportowych, atrakcji na dmuchanej zjeżdżalni, konkursów i zabaw. Festyn był również okazją do przygotowania i zaprezentowania przez każdą z klas prezentacji o wybranych krajach Unii Europejskiej pod hasłem „Unia Europejska to już 20 lat”. Na przygotowanych stoiskach była okazja spróbowania tradycyjnych potraw z każdego kraju. Pozostałymi atrakcjami Dnia Dziecka były ognisko z kiełbaskami, loteria fantowa, malowanie twarzy.
 
Tego dnia każdy z uczestników odnalazł w sobie wewnętrzne dziecko. Zarówno nauczyciele, rodzice oraz dzieci spędzili ten dzień w rodzinnej, ciepłej atmosferze.