Gmina 20.05.2026
Samorządowe Forum Sołtysów, organizowane przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego od 2018 roku, na stałe wpisało się do kalendarza najważniejszych wydarzeń środowiska wiejskiego w regionie. To wyjątkowa przestrzeń służąca wymianie doświadczeń, integracji oraz promocji dobrych praktyk na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. Podczas tegorocznej edycji Forum Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Marcin Kuchciński, wręczył wyróżnienia sołtysom szczególnie zaangażowanym w aktywizowanie społeczności lokalnych oraz inicjowanie działań na rzecz zachowania dziedzictwa kulturowego, ochrony i rozwoju krajobrazu wiejskiego. Z dumą informujemy, że w gronie wyróżnionych znalazł się przedstawiciel Gminy Ostróda - Szymon Woźniak – Sołtys Sołectwa Rudno.
Serdecznie gratulujemy otrzymanego wyróżnienia i dziękujemy za zaangażowanie, pracę oraz działania podejmowane na rzecz mieszkańców sołectwa i całej Gminy Ostróda. Życzymy kolejnych sukcesów, satysfakcji z pełnionej funkcji oraz nieustającej energii do realizacji nowych inicjatyw służących lokalnej społeczności.
Podczas Forum swoje umiejętności i bogactwo lokalnych tradycji kulinarnych zaprezentowało również Koło Gospodyń Wiejskich w Warlitach Wielkich. Przygotowane przez KGW regionalne specjały były doskonałą promocją dziedzictwa kulinarnego naszej gminy i spotkały się z dużym uznaniem uczestników wydarzenia.
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym oraz dziękujemy za godne reprezentowanie Gminy Ostróda!