XV Mazurski Dzień Ziemniaka w Kraplewie

Gmina 24.09.2023

Wydarzenie było prawdziwym świętem lokalnej kuchni oraz kultury i przyciągnęło liczne grono mieszkańców i gości z regionu.W "Dworze Kraplewo" mieliśmy okazję doświadczyć gotowania "na żywo", skosztować wyjątkowych potraw z ziemniaków i zakupić lokalne produkty na kiermaszu żywności. To tylko niektóre z atrakcji, które czekały na gości podczas tego wyjątkowego niedzielnego popołudnia. Wydarzenie zrealizowane zostało przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w konkursie "Kalendarz imprez regionalnych promujących żywność naturalną, tradycyjną, lokalną i regionalną województwa warmińsko-mazurskiego 2023 r."

 

Uroczystego otwarcia dokonali: Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Dyrektor Oddziału Szyldak Pomorsko Mazurskiej Hodowli Ziemniaka w Strzekęcinie Grzegorz Kaszczyński. Przez cały niedzielny dzień na terenie Dworu w Kraplewie królował ziemniak oraz wszystko to, co można z niego zrobić. Impreza przyciągnęła wielu mieszkańców i gości, którzy jak sami przyznawali bawili się znakomicie.

 
Nie można było się nudzić, ponieważ na scenie pojawiły się utalentowane zespoły muzyczne. Zespół WIEDŹMUCHY i Formacja QUEST dostarczyły niezapomnianych wrażeń muzycznych, a oprawę artystyczną dopełnili Zespół „Piątka z Plusem” oraz Dziecięcy Zespół Folkowy „Po Burzy”.

 
Głównym punktem imprezy był konkurs kulinarny na najlepszą potrawę z ziemniaków o Złotą Tarkę Wójta Gminy Ostróda. Jurorzy mieli trudne zadanie, ale ostatecznie przyznali miejsca zwycięzcom:
I miejsce: KGW DURĄG - “ZIEMNIAKOWY ZAWRÓT GŁOWY”
II miejsce: KGW IDZBARK - “KARPACZ IDZBARSKI”
III miejsce: KGW ,,ZŁOTY KŁOS” SZYLDAK - “KREM Z ZIEMNIAKÓW I TOPINAMBURA POD TRUFLOWĄ CHMURKĄ”

 
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom imprezy za wspaniałe potrawy i zaangażowanie. To dzięki Wam ten dzień był tak wyjątkowy. Już teraz zapraszamy Was serdecznie za rok na kolejną edycję Mazurskiego Dnia Ziemniaka! Chcielibyśmy również wyrazić naszą wdzięczność jednostkom OSP z terenu Gminy Ostróda, Dworowi Kraplewo oraz Pomorsko Mazurskiej Hodowli Ziemniaka z siedzibą w Strzekęcinie Oddział Szyldak za wsparcie i pomoc w organizacji tego wspaniałego wydarzenia.
 
 
Dziękujemy jeszcze raz wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu XV Mazurskiego Dnia Ziemniaka w Kraplewie!