Złote Gody mieszkańców Gminy

Gmina 23.11.2023

Dzisiaj w Urzędzie Gminy Ostróda odbyła się uroczystość uhonorowania mieszkańców naszej gminy, którzy przeżyli w związku małżeńskim 50 lat – Złote Gody. Uroczystość tę obchodzili Wanda i Władysław Otremba z miejscowości Ryn. Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku.

 

Jubilaci zostali uhonorowani medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Wręczenia medali w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. Do dostojnych Jubilatów skierowane zostały słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia. Oprócz medali były pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i okolicznościowe upominki. Uroczystość swoją obecnością uświetnili najbliżsi Jubilatów.
 
Jesteśmy dumni, że w naszej gminie coraz więcej par małżeńskich może poszczycić się tak długim stażem. Jest to piękny przykład dla młodych pokoleń, że miłość, życzliwość i wzajemny szacunek jest gwarantem szczęśliwego małżeństwa.