Inwestycje funudusz rządowy 14.02.2023
Dzięki współfinansowaniu z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach rządowego programu budownictwa komunalnego sfinansowana zostanie adaptacja pustostanu po Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Tyrowie. Projekt pn.: „Zmiana sposobu użytkowania i rozbudowa budynku na cele mieszkaniowe w Tyrowie Gmina Ostróda” dofinansowany jest w kwocie 4.299.472,72 zł, całkowity koszt realizacji inwestycji wyniesie 5.374.340,91 zł.

Powstanie budynek mieszkalny wielorodzinny składający się z 19 lokali mieszkalnych o następującej strukturze:
Lokale M-2 – 5 szt.
Lokale M-3 – 12 szt.
Lokal M-6 – 1 szt.
Lokal M-7 1 szt.
Do każdego lokalu będzie przypisana komórka lokatorska zlokalizowana w podpiwniczeniu budynku. W podpiwniczeniu części północnej (parterowej) znajdowała się będzie kotłownia lokalna zasilana gazem ziemnym, służąca do zaopatrzenia lokali w energię cieplną oraz ciepłą wodę użytkową.
Budynek będzie składał się z dwóch brył. Bryła podstawowa powstanie na planie prostokąta, będzie trzykondygnacyjna, całkowicie podpiwniczona i przykryta dachem dwuspadowym. Bryła parterowa będzie jednokondygnacyjna, częściowo podpiwniczona pod wielospadowym pastelowych dachem na rzucie w kształcie litery „T”. Kolorystyka elewacji wykonana zostanie w jasnych kolorach.
Realizacja inwestycji rozpocznie się roku 2023 a zakończy w 2024.