45. Rypińska Wiosna Teatralna

Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie 22.05.2019
    W dniach od 16 do 18 maja br. w Rypińskim Domu Kultury zakwitła po raz 45 Rypińska Wiosna Teatralna. Podczas ogólnopolskiego konkursu zaprezentowało się 20 amatorskich grup teatralnych m.in. z Bydgoszczy, Włocławka, Warszawy, Katowic, Lubawy, Ostródy, Rypina i wielu innych miejscowości. Tegoroczne spektakle oceniało jury, w którym zasiedli: Barbara Rogalska – aktorka Baju Pomorskiego w Toruniu, instruktor teatralny,  Piotr Szwedes – aktor i producent teatralny oraz Justyna Motylewska – instruktor teatralny i muzyczny, kierownik ds. artystycznych RDK.

Gminę Ostróda reprezentował teatr „AMoże” z Gminnego Centrum Kulturalno-Biliotecznego w Samborowie ze spektaklem „Gliniane serca”, który zajął I miejsce i zdobył NAGRODĘ DLA NAJLEPSZEGO TEATRU DZIECIĘCEGO.

„Gliniane serca” to sztuka, która przedstawia współczesną wersję losów Jasia i Małgosi od chwili ich narodzin poprzez pobyt w przedszkolu, szkole, do uzyskania świadectwa dojrzałości aż do wzajemnej miłości. Sztuka w zabawny sposób ukazuje problemy z jakimi borykają sie dorośli i młodzież w życiu codziennym. Fabuła jest opowiadana w sposób metaforyczny a rytm sprawia, że spektakl jest dynamiczny i pełen zwrotów akcji.

Jak oceniło Jury poziom konkursu w tym roku był bardzo wysoki i wyrównany. Komisja musiała dokonać wyboru pomiędzy dobrymi, a tymi najlepszymi spektaklami, które były ciekawe, dobrze przygotowane, poruszały ciekawe zagadnienia i przedstawiały często aktualne problemy młodego człowieka w trudnej, mimo wielu udogodnień rzeczywistości.

Grupa teatralna „AMoże” wystąpiła w składzie:

1.  Michalina Kulesza,

2.  Patrycja Zalewska,

3.  Ola Krajżewicz,

4.  Karolina Makowska,

5.  Kaja Morenc,

6.  Ola Banasik,

7.  Hugo Grabowski,

8.  Hajko Grabowski,

9. Kamil Kaczmarczyk

Reżyser Anna Gęstwicka

W zastępstwie Anny Gęstwickiej -  Anna Kaczmarczyk – instruktor.