Wycieczka do Gietrzwałdu

27.05.2014

Dnia 19.05.2014 r. uczniowie z ZPS w Tyrowie pojechali na wycieczkę do Gietrzwałdu. Każdego roku, ksiądz Leszek Nowak wraz z katechetką panią Martą Jasińską organizują wycieczkę do Sanktuarium Maryjnego dla dzieci, które miały I Komunię św., dla dzieci rocznicowych oraz dla wszystkich chętnych ze szkoły. Uczestnicy rozpoczynają pobyt w Gietrzwałdzie udziałem we mszy św., następnie wraz z przewodnikiem przechodzą do miejsca objawień, gdzie poznają historię Matki Boskie Gietrzwałdzkiej. Kolejnym punktem programu jest ognisko integracyjne. Po posiłku dzieci wybrały się na spacer do źródełka, grały w piłkę, odpoczywały na huśtawkach, kupowały pamiątki. Wycieczka jak zawsze była bardzo udana.

Wycieczka do Gietrzwałdu

27.05.2014

W naszym przedszkolu oprócz nauczycielek, które codziennie czytają dzieciom, do akcji włączają się także rodzice. Ostatnio gościła u nas pani Joanna Będziak oraz pani Renata Roznerska, mamusie: Zuzi i Majki z grupy "Zuchów". Dziękujemy serdecznie Paniom, że zechciały wziąć udział w naszej akcji.

Przedstawienie uczniów z Gimnazjum w Samborowie

27.05.2014

Dnia 15 maja br. w naszej szkole gościliśmy uczniów z Gimnazjum w Samborowie, którzy realizują projekt „Rozwijaj talenty, które posiadasz - bliżej poezji i sceny”. W ramach projektu uczniowie przygotowali i zaprezentowali niezwykłą sztukę z elementami pantomimy pt: „Pewnego razu w Japonii” oraz krótki koncert gitarowy. Artystów wspierali ich opiekunowie: pani Katarzyna Mikołajczyk i pan Arkadiusz Łopatowski. Występ zachwycił swoją innowacyjnością i nagrodzony został gromkimi brawami.

Przedstawienie uczniów z Gimnazjum w Samborowie

Zaproszenie na Festyn Rodzinny

Zaproszenie na Festyn Rodzinny

Mam kota na punkcie mleka

17.05.2014

Uczniowie kl. II - V przystąpili do realizacji program „Mam kota na punkcie mleka”. Celem akcji jest m.in. edukacja i poinformowanie dzieci, rodziców i nauczycieli o właściwościach odżywczych mleka i produktów mleczarskich (jogurty, sery i mleko), zwiększenie wiedzy na temat racjonalnego odżywiania się oraz utrwalenie pozytywnego wizerunku mleka i produktów mleczarskich.

Więcej informacji o programie: www.mamkotanapunkciemleka.pl

Mam kota na punkcie mleka
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

PCK "Chroń Dziecięce Uśmiechy"

17.05.2014

Uczniowie kl. I - VI uczestniczyli w programie edukacyjnym PCK „Chroń Dziecięce Uśmiechy”. biorąc udział w zajęciach prowadzonych przez panią Dorotę Czarnik i pielęgniarkę szkolną. Materiały edukacyjne zostały przygotowane z myślą o dzieciach w wieku 6-9 lat oraz młodzieży w wieku 10-12 lat - dla młodszych dzieci został przygotowany zeszyt „Ja i moje zęby”, a dla starszych „Ja i mój uśmiech”. Dzięki nowoczesnym materiałom, uczniowie mogą w ciekawy i atrakcyjny sposób poznać najważniejsze zasady oraz zalety dbania o swoje zęby. Przewodnikiem dzieci po świecie pięknego uśmiechu jest sympatyczna postać Super Wiewiórki. Uczniowie dowiedzieli się, jak prawidłowo dbać o swoje zęby: jak często i jak długo należy myć zęby, kiedy wymieniać szczoteczkę i po jakie dodatkowe akcesoria higieny jamy ustnej sięgać.

PCK "Chroń Dziecięce Uśmiechy"

Sadzenie drzewek w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Tyrowie

13.05.2014

12 maja 2014 r. odbyło się sadzenie drzewek i krzewów w ramach projektu „Rozwijam się”. Głównymi wykonawcami byli uczniowie klasy IV, biorący udział w projekcie. Zainteresowanie sadzeniem było jednak duże, przyszło więcej chętnych do pracy. Pomagali nam również dorośli. Dzięki tej pomocy praca przebiegała sprawnie i szybko uporaliśmy się z sadzeniem.

Sadzenie drzewek w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Tyrowie

SPRZĄTANIE WARMII I MAZUR 2014

13.05.2014

Dnia 09.05.2014r. dzieciaki z Zespołu Przedszkolno- Szkolnego w Tyrowie z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do akcji Sprzątanie Warmii i Mazur. Bardzo się starały, aby ich miejscowość zalśniła czystością. O dziwo, nie miały zbyt wiele do roboty. Okazało się, że w tym roku mieszkańcy tak dbają o swoją wieś, że naprawdę nie było tak dużo śmieci jak we wcześniejszych latach. To bardzo dobrze świadczy o świadomości społeczeństwa. Szkoda tylko, że w lasach nadal zamiast cieszyć się widokiem wiosennych kwiatów, musimy oglądać hałdy śmieci. Miejmy nadzieję, że i to się w końcu zmieni.

SPRZĄTANIE WARMII I MAZUR 2014

Konkurs Biblioteki Szkolnej

13.05.2014

30 kwietnia 2014 r. został zakończony konkurs zorganizowany przez Bibliotekę Szkolną. Celem konkursu było zaprojektowanie okładki ulubionej książki: „PROJEKT OKŁADKI MOJEJ ULUBIONEJ KSIĄŻKI” (klasy IV-VI) i wykonanie ilustracji: „ILUSTRACJA DO MOJEJ ULUBIONEJ KSIĄŻKI” (I-III)

W konkursie wzięło udział 8 uczniów klas I-III i 16 z klas IV-VI.

Zwyciężyły prace oryginalne, samodzielnie wykonane przez dzieci i estetyczne.

Konkurs Biblioteki Szkolnej
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

KONKURS PLASTYCZNY „KSIĄŻKI SĄ JAK TOWARZYSTWO, KTÓRE SOBIE CZŁOWIEK WYBIERA”

13.05.2014

Z okazji obchodów Światowego Dnia książki Gminne Centrum Kulturalno - Biblioteczne w Samborowie zorganizowało konkurs plastyczny pod hasłem: „KSIĄŻKI SĄ JAK TOWARZYSTWO, KTÓRE SOBIE CZŁOWIEK WYBIERA”. 16 kwietnia bieżącego roku odbyło się rozstrzygniecie konkursu.

Uczennica ZPS w Tyrowie Joanna Balcerzak z klasy IV otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy !!!

KONKURS PLASTYCZNY „KSIĄŻKI SĄ JAK TOWARZYSTWO, KTÓRE SOBIE CZŁOWIEK WYBIERA”