Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Światowy Dzień Zdrowia

08.04.2013

Dnia 8 kwietnia 2013 r. w Zespole Przedszkolno - Szkolnym w Tyrowie obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Pedagog szkolny przedstawiła zgromadzonej społeczności szkolnej hasło i tematykę tegorocznego Dnia Zdrowia. Następnie uczniowie pod opieką Pani Bogumiły Jabłonka i Doroty Czarnik przygotowali inscenizację pod nazwą „Odżywiaj się zdrowo”. Nad oprawą muzyczną czuwali: Pani Marta Jasińska i Pan Marcin Konopka- chórek szkolny odśpiewał piosenkę „Witaminki”.

Światowy Dzień Zdrowia
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Gminny Konkurs Rękodzieła Obrzędowości Świąt Wielkanocnych

08.04.2013

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Gminnym Konkursie Rękodzieła „Obrzędowości Świąt Wielkanocnych” organizowanym przez GOK w Samborowie. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 5 kwietnia bieżącego roku w GOK w Samborowie. Komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia
w różnych kategoriach:

Pisanki i kraszanki: wyróżnienie Przedszkole w Tyrowie, Julia Gliszczyńska kl. VI

Palmy Wielkanocne: III m- ce Aleksandra Łużyńska kl. III

Hafty: wyróżnienie Oliwia Olszewska kl. III

Baranki Wielkanoce: wyróżnienie Jessica Wróbel grupa O

Kategorie inne: III m- ce Dominka Szulc kl. II

W dniu 8 kwietnia 2013 r. podczas apelu wręczono nagrody.

Gminny Konkurs Rękodzieła Obrzędowości Świąt Wielkanocnych
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Razem w zabawie i nauce

28.03.2013

Na przełomie lutego i marca bieżącego roku dzieci 3-4-5 letnie wzięły udział w IV Ogólnopolskim konkursie „Razem w zabawie i nauce” pt.”Koszałkowe opowieści”. Tematem fotoreportażu był cykl zajęć o Marii Konopnickiej. W trakcie realizacji tematu dzieci miały okazję zapoznać się z postacią M. Konopnickiej, zarysem epoki w której żyła oraz twórczością tej niezwykłej pisarki i poetki. Ponadto dzieci uczyły sie dostrzegać wątki humorystyczne, przyrodnicze, patriotyczne w poezji Konopnickiej, recytowały wiersze, bawiły sie w teatr biorąc udział w przedstawieniu „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”. Przedszkolaki odwiedziły bibliotekę szkolną w celu wypożyczenia książki „Na jagody”, która zainspirowała nas do ugotowania kaszki z jagodami. Codziennie obcowały z poezją M. Konopnickiej słuchając czytanie nauczycieli oraz odwiedzając „Kąciki czytelnicze” w naszych salach przedszkolnych.

Razem w zabawie i nauce
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Dzień Wiosny

26.03.2013

W dniu 21 marca 2013r. w Zespole Przedszkolno - Szkolnym w Tyrowie odbyła się uroczystość powitania wiosny. Na początek wręczona została nagroda za samodzielnie napisany wiersz o tematyce wiosennej. Następnie maluchy z przedszkola oraz uczniowie z klasy II przedstawili montaż słowno- muzyczny. Klasa III zaśpiewała piosenkę na temat zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Kolejnym punktem był konkurs na najpiękniejszą postać wiosny. Reprezentanci każdej z klas i grup przedszkolnych przebierali się za Wiosnę. Jury przyznało nagrody w postaci zdrowych, owocowych paczek. Licznie zgromadzonym rodzicom rozdane zostały gazetki wiosenno-wielkanocne przygotowane na zajęciach realizowanych w ramach projektu. Najbardziej oczekiwanym punktem programu był korowód wiosenny, na czele z Marzanną, który przemaszerował przez  wieś Tyrowo.

Dzień Wiosny
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Dzień Marchewki

18.03.2013

14 marca 2013 r. odbył się w naszym przedszkolu „Dzień Marchewki” – zajęcia z udziałem dzieci i rodziców zorganizowane przez nauczycielki Mariolę Maciejewską i Beatę Garstkowiak. Tego dnia dzieci i panie przyszły ubrane na pomarańczowo. Rodzice mieli okazję obserwować swoje pociechy podczas zajęć, a nawet w nich uczestniczyć. Dzieci poprzez zabawę, zdobyły wiele cennych informacji na temat marchewki i jej walorów odżywczych. Przedszkolaki rysowały, kolorowały, tańczyły i dziarsko śpiewały marchewkowy hymn:„...Dbaj o naturę i chroń marchewki smak...”. Przysłowiowym „gwoździem” programu było chrupanie marchewki i picie „kubusiowego” soku.

Dzień Marchewki
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Kubusiowi Przyjaciele Natury

18.03.2013

Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim, edukacyjnym programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, który ma na celu realizację zagadnień edukacyjnych. Partnerem merytorycznym tego przedsięwzięcia jest Fundacja „Partnerstwo dla środowiska”, a organizatorem programu znana marka naszego ulubionego soku „Kubuś”. Koordynatorem programu w naszym przedszkolu jest Mariola Maciejewska i Beata Garstkowiak.

Kubusiowi Przyjaciele Natury
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Wycieczka na Policję

15.03.2013

Dnia 15 marca 2013 r. dzieci z Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Tyrowie z grupy Krasnali odwiedziły Powiatową Komendę Policji w Ostródzie. Przedszkolaki mogli bliżej poznać pracę w policji. Z zaciekawieniem słuchały asp. Pana Janusza Karczewskiego, który oprowadzał dzieci i opowiadał im o pracy swojej i kolegów. Dzieci mogły pobrać odciski palców, wejść do radiowu i zobaczyć psa policyjnego. Wszyscy wrócili z wycieczki zadowoleni. Część dzieci zadeklarowała, że w przyszłości chce zostać policjantem lub policjantką.

Wycieczka na Policję
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Dzień Kobiet

10.03.2013

Jak co roku w naszej szkole obchodzone jest święto wszystkich kobiet. Samorząd uczniowski pod opieką Doroty Grzeli oraz zespół muzyczny pod opieką Marty Jasińskiej i Marcina Konopka przygotowali montaż słowno - muzyczny z okazji tego szczególnego dnia. W tym dniu, każda „kobietka” dostała słodką niespodziankę.

Dzień Kobiet
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Przedstawienie - Brzechwa Dzieciom

01.03.2013

Dnia 28.02.2013 r. w Zespole Przedszkolno - Szkolnym w Tyrowie dzieci z grupy Zuchów pod opieką Jolanty Brzózki przedstawiły montaż słowno - muzyczny pod hasłem „Brzechwa Dzieciom”. Podczas występu dzieci zaprezentowały nie tylko umiejętności artystyczne, ale także piękne stroje. Na przedstawienie zaproszeni byli rodzice występujących dzieci, przedszkolaki z młodszych grup oraz uczniowie kl. I - III.

Przedstawienie - Brzechwa Dzieciom
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Warsztaty plastyczne

27.02.2013

21 lutego 2013r. w Zespole Przedszkolno- Szkolnym w Tyrowie uczniowie mieli okazję wziąć udział w warsztatach plastycznych. Już po raz drugi do szkoły przyjechali profesjonaliści z Gdańska, którzy prowadzą zajęcia plastyczne, polegające na samodzielnym przygotowywaniu przez dzieci odlewów gipsowych. Dzieciaki bardzo entuzjastycznie podchodzą do takiej działalności, ponieważ to jest taki warsztat, na którym każdy okazuje się utalentowany. Tego typu zajęcia pozwalają nie tylko rozwijać się tym, którzy maja rzeczywiście talent, ale także pomagają uwierzyć we własne siły tym wszystkim dzieciom, które na ogół mają trudności z wykonywaniem prac plastyczno- technicznych.

Warsztaty plastyczne