Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Podsumowanie konkursu szkolnego SKO

20.06.2013

Dnia 14.06.2013 r. w Zespole Przedszkolno- Szkolnym w Tyrowie odbyło się podsumowanie konkursu szkolnego SKO. W bieżącym roku szkolnym do SKO należało 59 uczniów z klas 0 – VI. Największej liczby wpłat dokonali uczniowie klasy I – łącznie 271. Największą kwotę oszczędności zgromadzili uczniowie kl. III – 2566 zł. Systematycznie oszczędzający uczniowie otrzymali nagrody. Nad całością konkursu czuwał opiekun SKO Grażyna Śmilgin – Dmytryszyn.

Podsumowanie konkursu szkolnego SKO
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY ,,O ZŁOTE PIÓRO WÓJTA”

20.06.2013

Dnia 13 czerwca bieżącego roku w Szkole Podstawowej w Pietrzwałdzie odbył się gminny konkurs ortograficzny. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III Małgorzata Kołecka. Uczennicę przygotowała pani Dorota Grzela, wychowawca Małgosi. W konkursie dla klas III wzięli udział uczniowie z ośmiu szkół. Tekst dyktanda zawierał dużo różnych trudności ortograficznych, z którymi dziewczynka doskonale sobie poradziła. Małgosia zajęła II miejsce- gratulacje!

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY ,,O ZŁOTE PIÓRO WÓJTA”
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

X – lecie Olimpiady Zdrowia w Durągu

20.06.2013

Dnia 11 czerwca 2013 r. w Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu, spotkali się przedstawiciele szkół, które należą do sieci szkół promujących zdrowie. Wśród zaproszonych gości byli również: Burmistrz Miasta Ostródy, Naczelnik Wydziału Oświaty, Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu, przedstawiciele Wojewódzkiej i Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej, Kierownik Biura Oddziału Rejonowego PCK.
Uroczystość rozpoczęli uczniowie gimnazjum, którzy zaprezentowali piękny program artystyczny. Następnie dyrektorzy zapoznali wszystkich z działalnością, która była podejmowana w ramach promocji zdrowia. Następnie głos zabierali znamienici goście, którzy dziękowali za wspaniałą współpracę.

X – lecie Olimpiady Zdrowia w Durągu
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.”Cuda w Krainie Drwęcy i Pasłęki”.

14.06.2013

Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym pt.”Cuda w Krainie Drwęcy i Pasłęki”. Organizatorem konkursu był Związek Stowarzyszeń „Kraina Drwęcy i Pasłęki”. Konkurs miał na celu promocję regionu poprzez przedstawienie zabytków i atrakcji turystycznych z obszarów Lokalnej Grupy Działania tj. gmin: Łukta, Morąg, Ostróda, Miłakowo, Jankowo, Świątki, Gietrzwałd. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie z klas 4-6 szkoły podstawowej. Dnia 12.06.2013 r. o godz. 1000 odbyło się uroczyste rozstrzygniecie konkursu. Wszyscy uczestnicy, którzy przeszli I etap otrzymali upominki. Wśród nich były nasze uczennice:

1. Iwona Piskorowska kl. IV

2. Karolina Bugowska kl. V

3. Natalia Różacka kl. V

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.”Cuda w Krainie Drwęcy i Pasłęki”.
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Konkurs plastyczny "Wesoła kraina wierszy J. Tuwima"

07.06.2013

5 czerwca 2013 r. odbyło się na Ostródzkim Zamku rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Wesoła kraina wierszy Juliana Tuwima”. W konkursie wzięły udział dzieci w trzech grupach wiekowych: 3-5l., 6-9l., 10-13l. Z ZPS w Tyrowie, wyróżnienie zdobyła Amelia Krajewska z grupy Jagódki za ilustrację do wiersza "Zosia Samosia”, II miejsce w kategorii wiekowej 10- 13 l. zajęła Karolina Bugowska uczennica kl. V za ilustrację wiersza „Cuda i dziwy”. W konkursie udział brały także najmłodsze przedszkolaki -  Krasnale z pracą zbiorową „Ptasie radio”, „Rzepka”. Zuzia Różycka - Jagody, która narysowała „Murzynka Bambo” oraz dzieci ze szkoły: Oliwia Olszewska, Bogusława Pawełek, Aleksandra Wiśniewska, Paulina Kawiak, Wiktoria Kuśmierska, Patrycja Szulc, Karolina Bugowska. Wszystkie prace można podziwiać na dziedzińcu zamku w Ostródzie.

Konkurs plastyczny "Wesoła kraina wierszy J. Tuwima"
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Spotkanie z pisarką Dorotą Gellner

05.06.2013

4 czerwca 2013 r. na zaproszenie nauczycielek, odwiedziła nasze przedszkole Dorota Gellner, znana poetka, pisarka książek dla dzieci i autorka tekstów piosenek. Z pewnością każdy pamięta takie przeboje, jej pióra jak: „Zuzia lalka nieduża”, „Ogórek wąsaty”, „Przedszkole pod topolą”, „Jestem sobie ogrodniczka”, „Mam fryzurę na cebulę”... i wiele, wiele innych. W autorskim spotkaniu uczestniczyły wszystkie grupy przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny składający się z piosenek, wierszy i inscenizacji. Pani Dorota zapoznała przedszkolaków z bohaterami nowych książek pt.: „Gryzmoł’ i „Wścibscy”. Bawiła się z dziećmi przy znanych piosenkach i nauczyła tańczyć letnią poleczkę. Dorota Gellner obdarowała nas autografami, cukierkami i wieloma uśmiechami. My podarowaliśmy jej aniołka z masy solnej, bukiecik kwiatków, barwną laurkę, a także wykonane przez dzieci ilustracje do znanych utworów autorki. Spotkanie bardzo nam się podobało, więc mamy nadzieję, że pani Dorota Gellner jeszcze nas kiedyś odwiedzi.

Spotkanie z pisarką Dorotą Gellner
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Wycieczka do Gietrzwałdu

29.05.2013

Dnia 27.05.2013 r. uczniowie z ZPS w Tyrowie pojechali na wycieczkę do Gietrzwałdu. Każdego roku, ksiądz Leszek Nowak, organizuje wycieczkę do Sanktuarium Maryjnego dla dzieci, które miały I Komunię św., dla dzieci rocznicowych oraz dla wszystkich chętnych ze szkoły. Uczestnicy rozpoczynają pobyt w Gietrzwałdzie udziałem we mszy św., następnie wraz z przewodnikiem przechodzą do miejsca objawień, gdzie poznają historię Matki Boskie Gietrzwałdzkiej. Kolejnym punktem programu jest ognisko integracyjne. Ksiądz zawsze zadba o to, aby nikt nie był głodny. Mieliśmy kiełbaskę, chleb, jabłka, napoje, soki owocowe. Po obfitym posiłku dzieci wybrały się na spacer do źródełka, grały w piłkę, odpoczywały na huśtawkach, kupowały pamiątki. Wycieczka jak zawsze była bardzo udana. Dzieci nakarmione strawą duchową, pysznymi kiełbaskami, owocami, zmęczone, ale przy tym szczęśliwe wróciły do Tyrowa.

Wycieczka do Gietrzwałdu
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Festyn Rodzinny

29.05.2013

W dniu 24 maja 2013 r. w Zespole Przedszkolno - Szkolnym w Tyrowie zorganizowany został festyn rodzinny w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej pod hasłem „Postaw na rodzinę”. W tym dniu świętowaliśmy zbliżający się Dzień Matki, Dzień Dziecka oraz Dzień Ojca. Wszystkie dzieci z Zespołu wykonały piękne prace plastyczne przedstawiające rodzinę. Uczniowie kl. V napisali wiersze o mamie i tacie, a także krótkie wypowiedzi pisemne na temat „Za co kocham swoją rodzinę”. Prace plastyczne i literackie zdobiły hol szkoły. Podczas festynu dzieci z grup przedszkolnych, uczniowie kl. III oraz chórek szkolny przygotowały wspaniały występ słowno - muzyczny związany z tematyką rodziny. Po występie wszystkie dzieci złożyły swoim rodzicom życzenia i upominki z okazji ich świąt. Następnie kl. IV w ramach projektu EFS przygotowała inscenizację pt: „Bal u pana Kleksa”. Po części artystycznej rozpoczęły się zawody sportowe, w których udział mogła brać cała rodzina. Dzięki współpracy rodziców, pani sołtys, sponsorów nie zabrakło wspaniałego poczęstunku oraz nagród za udział w konkursach sportowych. W trakcie festynu prowadzona była loteria fantowa. Mimo, że pogoda nam nie dopisała, to wszyscy bawili się świetnie.

Festyn Rodzinny
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Międzynarodowy Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci

28.05.2013

Przedstawiamy spot promujący kampanię

Międzynarodowy Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Spotkanie z Policjantem

28.05.2013

Dnia 21 maja bieżącego roku na zaproszenie pedagoga szkolnego do naszej szkoły przyjechał Pan Janusz Karczewski z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. Pan policjant przeprowadził profilaktyczną pogadankę z uczniami kl. VI, którzy już niedługo opuszczą mury naszej szkoły i rozpoczną III etap edukacji szkolnej. Przedstawił uczniom zagrożenia wynikające z demoralizacji dzieci i młodzieży: zażywanie środków odurzających (alkohol, narkotyki), wagarowanie, wulgaryzmy, przestępstwa oraz ich konsekwencje. Przybliżył także, procedury postępowania wobec nieletnich. Bardzo ważnym problemem, który poruszył, było nieodpowiednie korzystanie przez dzieci i młodzież z Internetu. Wyjaśnił jakie można ponieść konsekwencje za anonimowe wpisywanie wulgaryzmów na portalach społecznościowych lub podszywanie się pod inną osobę. Spotkanie było bardzo interesujące. Uczniowie z zaciekawieniem dopytywali się Pana policjanta o pracę w Policji.

Spotkanie z Policjantem