Inwestycje gminne

Podpisanie umów na budowę kanalizacji w miejscowościach Kajkowo i Idzbark kol.

21.12.2017

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał dwie umowy na budowę sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-tłocznej w m. Kajkowo ul. Polna oraz budowę kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-tłocznej w m. Idzbark kolonia etap I.

Podpisanie umów na budowę kanalizacji w miejscowościach Kajkowo i Idzbark kol.

Podpisanie umowy na realizację inwestycji w miejscowości Kajkowo

24.07.2017

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał umowę na realizacje inwestycji pn. ,,Przebudowa drogi gminnej wraz z budową kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego w m. Kajkowo”. Wartość kontraktu wynosi 1 476 000,00zł. Zadanie współfinansowane jest z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016- 2019. Wykonawcą w/w inwestycji będzie wyłonione w drodze przetargu nieograniczonego Przedsiębiorstwo Wielobranżowe  ,,ZIEJA”.

Podpisanie umowy na realizację inwestycji w miejscowości Kajkowo

24.07.2017

Pora wakacyjna to okres wzmożonych remontów. W celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców z roku na rok wzrasta ilość metrów wybudowanych chodników. Aktualnie ukończono remonty ciągów pieszych powstałych w następujących miejscowościach:

Miejscowość Kątno z nową infrastrukturą sanitarną

19.12.2016

Wójt Gminy Bogusław Fijas podpisał umowę na realizację zadania inwestycyjnego pod nazwą „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej dla zabudowy jednorodzinnej w m. Kątno / Kątno etap II ”.
Wykonawcą w/w zadania będzie wyłonione w drodze przetargu nieograniczonego Iławskie Przedsiębiorstwo Instalacyjno – Budowlane Sp. z o.o. Całkowita wartość zadania to 260 499,86 zł. Zadanie finansowane ze środków Gminy Ostróda.

Miejscowość Kątno z nową infrastrukturą sanitarną

Nowa droga w miejscowości Międzylesie już gotowa

25.10.2016

Poprawa infrastruktury drogowej na terenie gminy to jedno z priorytetowych zadań realizowanych przez władze gminy. 25 października br. oficjalnie do użytku zostały oddane ulice Jeziorna, Jagodowa i Gajowa w miejscowości Międzylesie. Uroczystego otwarcia dokonali Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, Starosta Powiatu Ostródzkiego Andrzej Wiczkowski oraz przedstawiciele Przedsiębiorstwa Drogowo-Budowlanego z Brodnicy, które było realizatorem inwestycji.

Nowa droga w miejscowości Międzylesie już gotowa

Miejscowość Dziadyk z nową infrastrukturą sanitarną

21.10.2016

Dnia 21.10.2016r Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał umowę na realizację zadania inwestycyjnego pod nazwą "Budowa sieci wodociągowej dla miejscowości Dziadyk".

Miejscowość Dziadyk z nową infrastrukturą sanitarną

29.07.2016

Nowe kąpieliska w Gminie Ostróda

29.07.2016

Wakacje się rozkręcają, pogoda też coraz lepsza. Gmina Ostróda zadbała o kolejną już lokalną infrastrukturę nad jeziorami. Aktualnie powstały dwa kolejne, nowe kąpieliska. Do dyspozycji mieszkańców i turystów oddany został teren przy Jeziorze Szeląg Wielki w Zwierzewie i przy Jeziorze Lichtajny w Lichtajnach.

Nowe kąpieliska w Gminie Ostróda

Gmina Ostróda zakwalifikowała się do dofinansowania

06.07.2016

Gmina Ostróda otrzyma środki finansowe z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej w województwie warmińsko-mazurskim. 4 lipca br. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Skarbnik Gminy Ostróda Teresa Ołowska podpisali umowę na dofinansowanie zadania inwestycyjnego pn. Remont nawierzchni drogi wraz z chodnikiem ul. Jeziorna, ul. Jagodowa i ul. Gajowa w miejscowości Międzylesie.

Gmina Ostróda zakwalifikowała się do dofinansowania

budowa infrastruktury sanitarnej w Gminie Ostróda

01.07.2016

1 lipca br. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał kolejne umowy na realizację zadań inwestycyjnych w Gminie Ostróda:
1. „Budowa kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej dla m. Morliny”,
2. „Budowa kanalizacji sanitarnej dla części m. Kajkowo, m. Cibory i m. Lichtajny”.

Wykonawcą w/w zadań będzie firma DROMO Sp. z o.o. w Ostródzie, która została wyłoniona w drodze przetargów nieograniczonych. Koszty realizacji inwestycji zgodnie z umową wynoszą 1 745 601,71zł.

budowa infrastruktury sanitarnej w Gminie Ostróda