Bieg jesienny z cyklu Cała Polska Biega

Sport 05.10.2009

3 października 2009 r. Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Zwierzewo”  w ramach realizacji zadania publicznego „Masowe Biegi Przełajowe z cyklu Cała Polska Biega” powierzonego przez Gminę Ostróda i z jej  środków  po raz ósmy zorganizował Bieg Jesienny w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Biega” zainicjowanej i wspieranej przez Gazetę Wyborczą, TVP SPORT oraz radio RMF FM. Mimo deszczowych zapowiedzi synoptyków pogoda dopisała, a wraz z nią zawodnicy i goście. Bardzo miło było nam widzieć na boisku szkolnym  Pana Gustawa Marka Brzezina Wójta Gminy Ostróda, Pana Włodzimierza Brodiuka  Starostę Powiatu Ostródzkiego, Pana Andrzeja Pęzińskiego Sekretarz Gminy Ostróda, Pana Andrzeja Suchodolskiego radnego Gminy Ostróda, Panią Elżbietę Jaglińską Dyrektor SP w Zwierzewie, Panią Iwonę Murzyn Dyrektor SP w Starych Jabłonkach oraz Panią Danutę Hryniewicką  Dyrektor SP nr 4 w Ostródzie.

W biegu adresowanym do dzieci, młodzieży i dorosłych (7 kategorii wiekowych) wzięło udział 134 uczestników.  Na starcie obok dzieci stanęli ich rodzice, a także nauczyciele wychowania fizycznego, aby swoją postawą dawać przykład, że aktywne spędzanie wolnego czasu nie tylko przynosi wymierne efekty w postaci poprawy kondycji fizycznej, ale także, a może przede wszystkim sprawia radość.  Najmłodszym zawodnikiem okazał się być trzyletni Tomasz Fafiński . Wszyscy biegacze otrzymali pamiątkowe koszulki i medale. Zwycięscy poszczególnych kategorii zostali uhonorowani medalami, pucharami i nagrodami rzeczowymi wręczanymi przez Wójta Gminy Ostróda, Starostę Powiatu Ostródzkiego i Panią Dyrektor SP w Zwierzewie. Po biegach na wszystkich czekała gorąca herbata i ciepły posiłek.

LUKS „Zwierzewo” serdecznie dziękuje wszystkim miłośnikom sportu i sponsorom dzięki, którym udało się zorganizować i przeprowadzić bieg: Fundacji Fortuna, Firmie „Fashion”, PPKS w Ostródzie, Firmie OPB, Firmie Yoona, OSP Stare Jabłonki, Firmie Imprez-Serwis, Panu Dariuszowi Leszczyńskiemu, Państwu Annie i Mirosławowi  Lewandowskim oraz Dyrektorowi,  Radzie Pedagogicznej i pracownikom SP w Zwierzewie.

Mariola Kowieska  vice prezes LUKS "Zwierzewo"

Wyniki w poszczególnych kategoriach:
dziewczętachłopcy
1. PrzedszkolakiI Marysia Dąbrowska