Czwarty turniej XIV Grand prix Brzydowo

Sport 25.10.2009

Wojciech Łątkowski pozostał na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej czternastej edycji turnieju tenisa stołowego Grand Prix Brzydowo po czterech turniejach. W czwartym turnieju zajął miejsce drugie tuż za plecami Czesława Nowickiego, który zbliżył się do zawodnika z Lubawy o jeden punkt.

Przypomnieć należy, że klasyfikacja obejmuje wyniki po odrzuceniu dwóch najsłabszych rezultatów w dotychczas rozegranych turniejach. Kolejny bardzo dobry wynik osiągnął Roman Naworski, który już po raz drugi w brzydowskich zawodach zakończył turniej na miejscu trzecim. Najciekawszym pojedynkiem wieczoru był właśnie mecz pomiędzy Naworskim a Lelińskim. Po rozegraniu czterech wyrównanych i stojących na wysokim poziomie setach wynik brzmiał 2:2. W piątym secie walka stała się jeszcze bardziej zacięta. Od stanu 10:10 raz jeden, raz drugi wygrywali piłeczki pozwalające im na wyjście na prowadzenie i wygranie seta. Jednak dopiero przy stanie 17:17 dwa ostatnie ciosy zadał Naworski i stanął do pojedynku o miejsce drugie z Łątkowskim. Tu pojedynek toczył się do jednej bramki. Wygrał Łątkowski  3:0 i to jemu w udziale przypadło miejsce drugie.