Dożynki Gminne w Samborowie - 27 sierpnia 2022 r.

Gmina 22.08.2022
W ostatnią sobotę sierpnia odbędzie się święto plonów w Gminie Ostróda. Tegorocznym gospodarzem corocznej imprezy będzie miejscowość Samborowo. Dożynki to jedno z najpiękniejszych świąt rolników, będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu. Gminne Święto Plonów rozpocznie się Mszą Świętą w Kościele pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Samborowie, po której odbędzie się tradycyjny obrzęd dożynkowy. Podczas imprezy plenerowej będą miały miejsce liczne koncerty i występy m.in. Zespołów Wokalnych z Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Samborowie, Zespołu QEST oraz FISHER.
Przez cały dzień będzie dominował folklor i tradycja. Występy artystyczne zakończą się wieczorem, kiedy to rozpocznie się zabawa taneczna pod gwiazdami. Grupy i zespoły obrzędowe, reprezentujące sołectwa gminy Ostróda wezmą udział w konkursach na najciekawsze stoisko wiejskie oraz najpiękniejszy wieniec dożynkowy.
Podczas Gminnego Święta Plonów w Samborowie nie zabraknie prezentacji dożynkowych tradycji ludowych, stoisk promocyjnych i wystawowych, jak również parku rozrywki i animacji dla dzieci.