Dzień Dziecka w naszej szkole

Szkoła Podstawowa w Durągu 02.06.2019

W dniu 31 maja 2019 r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Wzorem ubiegłego roku postanowiliśmy zaprosić naszych uczniów oraz ich rodziców do wspólnej zabawy. Rodzice nie tylko włączyli się do uczestnictwa w imprezie, ale pomogli nam w jej organizacji, za co im bardzo dziękujemy. Zaproszenie na nasze radosne święto przyjął także pan Grzegorz Kastrau, Zastępca Wójta Gminy Ostróda, który złożył wszystkim dzieciom życzenia. Imprezę zainaugurował Dyrektor Szkoły, pan Rafał Jarema.

I mali, i duzi bawili się wyśmienicie podczas licznych atrakcji i konkurencji przygotowanych przez naszych nauczycieli i pracowników.

Ci, którzy chcieli wykazać się sprawnością, mogli wziąć udział w licznych konkurencjach:

·        Zawody dla uczniów klas I-III i ich rodziców

·        Turniej sportowy

·        Mecz piłki siatkowej Uczniowie vs Nauczyciele

·        Zabawne konkurencje: kręcenie na kiju, zmiana koszulek na czas, bieg w 3-osobowych nartach, wyścig w workach

·        Pokaz tańca i wspólna zumba

·        Gra w gumę

Zadbaliśmy o rozwój edukacyjny naszych podopiecznych, na których czekały:

·        Zagadki matematyczne ( w ramach projektu „Szkolna Akademia Przyszłości”)

·        Zdrapki ortograficzne

·        Eksperymenty w przyczepie edukacyjnej

·        Gry planszowe

·        Pokaz wozu strażackiego

W ramach profilaktyki uzależnień oraz wspierania rodziny zrealizowaliśmy napisany przez naszego pedagoga i zaakceptowany przez panią Ewę Michalak, Pełnomocnika Wójta d.s. Profilaktyki i Uzależnień, projekt „Rodzina na TAK”. Wśród działań objętych programem wszyscy uczestnicy mieli okazję wziąć udział w slalomie w IT goglach i poznać reakcje organizmu po wielu godzinach przed komputerem, a także podjąć próbę strzału do bramki w alko-goglach imitujących stan upojenia alkoholowego. Uczniowie i rodzice otrzymali ulotki informacyjne oraz mogli obejrzeć tablicę ukazującą liczne środki psychoaktywne, których należy się wystrzegać. Uzyskaliśmy także środki na poczęstunek i upominki.

Ci, którzy chcieli zmienić nieco swój wizerunek, mieli okazję skorzystać ze stanowiska malowania twarzy, a każdy głodny został nakarmiony pysznymi kiełbaskami z grilla, przygotowanymi przez mamy naszych uczniów lub otrzymał napoje, owoce i lody.

Podczas podsumowania, zwycięzcy konkurencji dostali dyplomy i nagrody (sponsorowane ze środków projektu „Szkolnej Akademii Przyszłości oraz Małgorzatę i Cezarego Zajda), a każdy uczeń otrzymał drobny upominek.

Sądząc po radosnych nastrojach i głośnym śmiechu dobiegającym zewsząd, dzień ten zdecydowanie można zaliczyć do udanych i wartych powtórzenia.