Dziś Ty pomagasz, jutro pomoże ktoś Tobie!

Oświata 26.11.2021

SZOK,  po prostu SZOK!!! I to w najbardziej pozytywnym znaczeniu tego słowa! To co zrobiły szkoły i przedszkola z Gminy Ostróda przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Zacznijmy od początku! Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka już po raz trzeci zaangażowała się w akcję charytatywną Stowarzyszenia PRO SALUTE z Białegostoku, które wspiera dzieci z dystrofią mięśniową -  Akcję „Łańcuch Dobra”.

Dzięki aktywnemu wsparciu i pomocy ze strony p. Ewy Malinowskiej, Kierownika Referatu Oświaty Urzędu Gminy w Ostródzie, udało się pozyskać do współpracy wszystkie placówki oświatowe w gminie Ostróda. Razem łańcuchy kleiły przedszkolaki i uczniowie z:

- Przedszkola Samorządowego w Starych Jabłonkach,

- Szkoły Podstawowej w Szyldaku,

- Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku,

- Szkoły Podstawowej w Zwierzewie,

- Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu,

- Zespołu Szkól im. Mikołaja Kopernika w Samborowie,

- Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Pietrzwałdzie,

- Szkoły Podstawowej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Lipowie,

- Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Tyrowie.

Tegoroczna akcja jest powiązana z próbą pobicia rekordu długości łańcucha, rok 2019 = 115km 497m 7 cm. Długość to jednak tylko symbol, akcja zaś ma pokazać chorym dzieciom,  że nie są same w chorobie.

W dniu dzisiejszym, 26 listopada 2021 w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brzydowie odbyła się Gminna Gala, na której mogliśmy z przyjemnością gościć przedstawicieli wszystkich zaangażowanych w akcję. Uczniowie wszystkich szkół i przedszkoli Gminy Ostróda dołożyli swoje „ łańcuchowe oczka” do „Łańcucha Dobra”. Właśnie trwa mierzenie długości wspólnego „Łańcucha Dobra” Gminy Ostróda. Wynik podamy Państwu po zakończeniu liczenia.

Dziś Ty pomagasz, jutro pomoże ktoś Tobie!