E-MAPA, System Informacji Przestrzennej w Gminie Ostróda

Gmina 15.02.2019

Gmina Ostróda uruchomiła usługi e-Gmina (portal mapowy dla mieszkańców) z modułem iMPA (internetowy Menager punktów adresowych) oraz iGeoPlan (publikacja planów miejscowych). Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Ostróda tj. www.bip.gminaostroda.pl oraz na stronie Gminy Ostróda tj. www.gminaostroda.pl znajduje się E-MAPA, na której udostępnione są wszystkie obowiązujące w Gminie Ostróda miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy, a także numeracja porządkowa budynków. Ponadto na podstawie zewnętrznych materiałów widoczna jest również mapa ewidencyjna, street view (wirtualny spacer), obszary chronione, tereny zalewowe itp.

Dzięki udostępnionej aplikacji istnieje wachlarz możliwości w zakresie pozyskania informacji o danej działce czy większym terenie. Za pomocą E-MAPY można uzyskać informacje o działce w zakresie jej położenia, oznaczenia numerem ewidencyjnym jak i numerem porządkowym, ponadto ma możliwość sprawdzenia również jej przeznaczenia w planie miejscowym, a w przypadku jego braku w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Ostróda. Aplikacja będzie również przydatna dla inwestorów, projektantów czy urbanistów. E-Mapa umożliwia swobodne projektowanie poprzez dostęp do ewidencji gruntów i budynków, zagospodarowania przestrzennego, form ochrony przyrody, zagrożeń powodziowych, zabytków, złóż, obszarów i terenów górniczych, a także jest możliwość wirtualnego spaceru po danym terenie. Powyższe informacje zgromadzone są w jednym miejscu by każdy zainteresowany bez problemu uzyskał niezbędne informacje bezpośrednio ze strony internetowej Urzędu Gminy Ostróda.

Jak skorzystać z aplikacji:

Po kliknięciu ikony E-MAPA ze strony www.bip.gminaostroda.pl

lub www.gminaostroda.pl

należy rozwinąć „drzewko warstw” w lewym górnym rogu  i zaznaczyć odpowiednią grupę tematyczną. W prawym górnym rogu znajduje się okienko „szukaj” po kliknięciu którego jest możliwość wyszukania działki po jej numerze ewidencyjnym, planu miejscowego, danego adresu czy obiektu.