festyn strażacki „OSP nasz drugi dom”

OSP 17.09.2010

Doceniając zaangażowanie i wkład Ochotniczych Straży Pożarnych w działalność na rzecz pomocy potrzebującym oraz aktywne włączanie sie w prace na rzecz społeczności lokalnej Gmina Ostróda zorganizowała festyn strażacki „OSP nasz drugi dom”, który odbył sie 4 września 2010 roku w Brzydowie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Działania Leader.

Podczas festynu odbyły się zawody sportowo-pożarnicze OSP Lokalnej Grupy Działania „Kraina Drwęcy i Pasłęki” o Puchar Wójta Gminy Ostróda:
I miejsce OSP Kalnik,
II miejsce OSP Brzydowo,
III miejsce OSP Turznica,
IV miejsce OSP Świątki,
V miejsce OSP Miłakowo.
Licznie zgromadzeni goście oraz uczestnicy zawodów mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanych konkurencji sportowo-rekreacyjnych. Dla najmłodszych uczestników przygotowane były pokazy samochodów bojowych, umundurowania i sprzętu. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Impreza miała na celu integrację między gminną braci strażackiej, wymianę doświadczeń, pokaz sprzętu i sprawności bojowej strażaków jak również podkreślenie znaczenia funkcjonowania OSP w lokalnym społeczeństwie gminnym.