Finał Wojewódzki piłki halowej drużyn LZS

Sport 23.03.2014

LZS Tyrowo zajęło 3 miejsce w finale wojewódzkim piłki halowej drużyn LZS, który odbył się 23.03.2014. W hali sportowej w Biskupcu wystąpiło 6 drużyn podzielonych na dwie grupy. Nasi zawodnicy w pierwszym meczu grupowym pewnie pokonali Nową Różankę 3-1. W drugim spotkaniu z GKS Dźwierzuty nie było już tak łatwo. Tyrowiacy prowadzili 2-1, ale ostatecznie przegrali 2-3 i wyszli do półfinałów z drugiego miejsca, gdyż między Nową Różanką, a Dźwierzutami padł remis 4-4. W meczu półfinałowym na LZS Tyrowo czekał zwycięzca grupy A - Stromyk Mojtyny, w którym grają piłkarze Startu Kozłowo.

Piłkarze z Tyrowa rozpoczęli spotkanie bardzo dobrze bo po pierwszej połowie prowadzili 2-0. Jednak przeważający warunkami fizycznymi rywale grali ambitnie do ostatniego gwizdka. Na 6 minut przed końcem strzelili bramkę kontaktową, minutę później dosyć przypadkowo po rykoszecie doprowadzili do remisu. Kiedy wydawało się, że mecz zostanie rozstrzygnięty w rzutach karnych przeciwnicy grający w przewadze jednego zawodnika zdobyli bramkę i zwyciężyli 3-2. Na pocieszenie zostało spotkanie o najniższy stopień podium. Tyrowiacy z honorem zakończyli turniej i pewnie pokonali LZS Grabowo (Gmina Lubawa) 6-1, zajmując III miejsce w województwie. Mistrzem LZS na Warmii i Mazurach zostali piłkarze Stromyka Mojtyny, którzy pokonali w finale GKS Dźwierzuty 4-1.