Gmina Ostróda Piłkarskim Samorządem Roku!

Sport 15.12.2018

Podczas Piłkarskiej Gali Warmińsko - Mazurskiego Związku Piłki Nożnej zostały ogłoszone wyniki głosowania w kategorii "Piłkarski Samorząd Roku". Przez 8 dni możliwość oddania głosu na swoją kandydaturę mieli internauci poprzez Facebooka. Drugim etapem było przyznanie punktów przez Zarząd WMZPN. Mimo silnej konkurencji zarówno w pierwszej jak i drugiej fazie zwyciężyła Gmina Ostróda. Nagrodę odebrał Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas.

Gmina Ostróda wyprzedziła w plebiscycie Samorządy Gminy Lubawa, Gminy Iława, Gminy i Miasta Biała Piska, Miasta Elbląg i Gminy Szczytno.

Ten rok był szczególnie bogaty w piłkarskie inwestycje. W Turznicy i Zwierzewie powstała murawa z systemem automatycznego nawadniania, w Smykówku nowa płyta, ogrodzenie i szatnie, a w Tyrowie trzy nowoczesne kontenery szatniowe. Gmina oprócz infrastruktury dba również o bieżące funkcjonowanie klubów poprzez dotowanie drużyn seniorskich i młodzieżowych. Jest głównym, a czasami nawet jedynym sponsorem.

W imieniu Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa serdecznie dziękujemy za oddane głosy.