GMINNA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Oświata 02.09.2019

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 2 września 2019 roku uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a powitali nowy rok szkolny 2019/2020. Gminna Inauguracji Roku Szkolnego w tym roku odbyła się w Szkole Podstawowej w Zwierzewie.

 

Po wprowadzeniu pocztu flagowego i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała Dyrektor Szkoły Elżbieta Jaglińska, która przywitała szanownych gości, uczniów, rodziców i  pracowników szkoły, a następnie zaprosiła do obejrzenia montażu słowno-muzycznego z okazji 80 rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej i rozpoczęcia roku szkolnego. Młodzież w przygotowanym programie szczególną uwagę zwróciła na tragedię najmłodszych ofiar wojny, ich poświęcenie i heroizm. W sposób szczególny przywitała także pierwszoklasistów życząc im wielu sukcesów w nauce i wzorowego pierwszego świadectwa.


Po występie głos zabrał Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas życząc uczniom i kadrze nauczycielskiej dobrych wyników i satysfakcji z pracy zawodowej. Podczas uroczystości nie zabrakło obecności zaproszonych gości, którzy w swoich przemowach życzyli wszystkim uczniom i kadrze nauczycielskiej pomyślności w nowym roku szkolnym i jak najlepszych wyników.