Gminny Konkurs Patriotyczny - ,,Jestem Polką i Polakiem ”

Oświata 04.05.2018

Wójt Gminy Ostróda oraz Szkoły Podstawowe w Brzydowie, Lipowie i Starych Jabłonkach organizują Gminny Konkurs Patriotyczny „Jestem Polką i Polakiem”.

Konkurs skierowany jest do dzieci z klas I-III dziesięciu szkół podstawowych z terenu Gminy Ostróda. Cele konkursu to przede wszystkim:

• pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju w związku 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w roku 2018,
  • upowszechnianie wśród młodego pokolenia wiedzy z zakresu historii i tradycji narodowych Polski,
  • kształtowanie wśród dzieci poczucia świadomości narodowej i obywatelskiej,
  • budzenie wśród najmłodszych postaw patriotycznych poprzez wychowanie do wartości w szkole.

Termin konkursu-  23.05.2018r. - godzina: 9.30,  miejsce: Szkoła Podstawowa w Brzydowie, Brzydowo 27,  14-100 Ostróda.

Honorowy Patronat nad konkursem objął Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty.

Współorganizator: Gmina Ostróda

Patronat medialny: Gazeta Ostródzka