IV Forum Lokalnych Grup Działania Warmii i Mazur

Organizacje pozarządowe - Aktualności 19.04.2010

W dniach 15-16 kwietnia 2010r. w Hotelu Morąg odbyło się IV Forum Lokalnych Grup Działania Warmia i Mazury pt. „Projekty współpracy szansa na rozwój województwa”.

W spotkaniu wzięło udział 15 Lokalnych Grup Działania Warmii i Mazur, w tym przedstawiciele gmin członkowskich oraz Rady Lokalnej Grupy Działania Związek Stowarzyszeń „Kraina Drwęcy i Pasłęki”. Gminę Ostróda reprezentował Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin oraz Marta Romanowska.

Głównym tematem Forum było przedstawienie sposobów tworzenia projektów współpracy, wykorzystania potencjału Lokalnych Grup Działania w budowaniu kapitału społecznego na obszarach wiejskich. Po wykładach przedstawiciele Lokalnych Grup Działania zaproponowali uczestnikom forum gry logiczne i zabawy animacyjne mające na celu zapoznanie oraz wytworzenie więzi współpracy wśród członkami LGD.