Klub sportowy z Silute z Litwy zadebiutuje w Ostróda CUP 2016

Współpraca zagraniczna 02.06.2016

10 czerwca br. w Ostródzie rozpocznie się III MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW U-13 OSTRÓDA CUP 2016 . W zawodach weźmie udział również drużyna z Silute z Litwy z Rejonu partnerskiego Gminy Ostróda. W roku bieżącym Gmina Ostróda odnowiła współpracę w ramach podpisanego 15 lat temu porozumienia. W wyniku spotkania Wójta Gminy Ostróda Bogusław Fijasa i Mera Rejonu Vytautasa Laurinaitisa w lutym br. zostały omówione wspólne przedsięwzięcia partnerskie planowane na rok 2016 na niwie oświaty, sportu, kultury i turystki. Udział naszej drużyny partnerskiej w Ostróda CUP 2016 zapoczątkuje kolejne działania w zakresie realizacji wspólnych projektów w ramach współpracy międzynarodowej między Gminą Ostróda a Rejonem Silute.