"Kompetentna Gmina-wzmocnienie potencjału w zakresie Zarządzania Rozwojem lokalnym"

Gmina 15.03.2010

W związku z wysoką pozycją w rankingu najlepiej rozwijających się gmin województwa warmińsko-mazurskiego Gmina Ostróda została zaproszona do udziału w projekcie „Kompetentna Gmina-wzmocnienie potencjału w zakresie Zarządzania Rozwojem Lokalnym” realizowanym przez Białostocką Fundację Kształcenia Kadr.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest podniesienie wiedzy i kompetencji kadr JST w zakresie Zarządzania Rozwojem Lokalnym, a przez to włączenie gmin województw polski Wschodniej w kreowanie rozwoju społeczno-gospodarczego.
Uczestnictwo w projekcie to obiektywne korzyści dla gminy:
1.
Poznanie potrzeb szkoleniowych pracowników gminy.
2. Podniesienie kompetencji kadr w zakresie finansów, planowania, organizacji i zarządzania oraz przywództwa i promocji.
3. Podniesienie potencjału kadr JST poprzez udział w szkoleniach dopasowanych do indywidualnych potrzeb gminy, a przez to zwiększenie potencjału gminy.
4. Poznanie potencjału gminy w zakresie zarządzania rozwojem lokalnym.
5.Wykorzystanie rezultatów badań do: motywowania pracowników, planowania działań gminy, planowania potrzeb rozwojowych pracowników, doskonalenia zarządzania w urzędzie.
6. Uzyskanie umiejętności w zakresie skutecznych działań w pozyskiwaniu zewnętrznych źródeł finansowania.
Udział w projekcie nie jest związany z poniesieniem jakichkolwiek kosztów, a jedynym wkładem gminy jest zaangażowanie czasu pracowników.