Konferencja prasowa przed Mistrzostwami Polski w kolarstwie szosowym

Sport 03.06.2019

W Sali Reprezentacyjnej Ostródzkiego Zamku odbyła się konferencja prasowa przed Mistrzostwami Polski w kolarstwie szosowym, które odbędą się w dniach 28.06 - 30.06.2019 r. Podczas konferencji po raz pierwszy zostało zaprezentowane logo Mistrzostw Polski oraz poznaliśmy trasę wyścigu.

 

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym rozpoczną się 28 czerwca w Gminie Grunwald jazdą indywidualną na czas. W tym dniu odbędzie się start pięciu kategorii wiekowych: Juniorka (1 pętla - 11km), Junior, Orliczka, Elita Kobiet (2 pętle - 22km) oraz Elita Mężczyzn (3 pętle - 33km), a trasa będzie biegła wokół Pól Grunwaldzkich.

 

W weekend zawody przeniosą się w większości na teren Gminy Ostróda, start i meta będą miały miejsce w mieście Ostróda. Trasa licząca długość 20,4 km (runda) będzie biegła z Ostródy przez miejscowości Kajkowo, Lichtajny, Brzydowo, Ornowo. W sobotę swój start będą miały Juniorki (3 pętle - 61,2km) oraz Juniorzy (6 pętli - 122,4km). W niedzielę na trasie będziemy dopingować Orliczki i Elitę Kobiet (6 pętli - 122,4km) oraz Elitę Mężczyzn (10 pętli - 204km).

 

Podczas konferencji po raz pierwszy zostało zaprezentowane logo Mistrzostw Polski, które nawiązuje do miejsca, w którym odbywają się zawody oraz projekt medali, jakie otrzymają najlepsi kolarze. Sponsorem Oficjalnym wydarzenia jest OSI  Food Solutions Poland.

 

Tradycją Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym jest również to, że zwycięzcy otrzymują koszulki z białym orłem na piersi, w której mają przywilej jeździć przez cały kolejny sezon.

 

Przedstawiciele władz nie kryli radości, że kolejna impreza sportowa o tak dużej randze odbędzie się właśnie w regionie Warmii i Mazur, a w szczególności w Gminie Ostróda, która słynie z dużych imprez sportowych.

 

W konferencji udział wzięli: przedstawiciele zaangażowanych samorządów - Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski, Burmistrz Miasta Ostróda Zbigniew Michalak, Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz organizatorzy: Dyrektor Generalny Mistrzostw Polski Katarzyna Dzięcioł-Biełowieżec, Dyrektor Organizacyjny Mistrzostw Polski Przemysław Bednarek, Dyrektor do spraw sportowych Mistrzostw Polski Bartosz Huzarski, Prezes PZKol Krzysztof Golwiej.