Drużynowe Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w tenisie stołowym

Sport 22.11.2019

Szkoła Podstawowa w Szyldaku była dziś gospodarzem Drużynowych Mistrzostw Gminy Ostróda w tenisie stołowym. Po kilku godzinach zaciętej rywalizacji wyłoniono najlepsze jednostki oświatowe w Gminie Ostróda. Zarówno wśród dziewcząt i chłopców bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej w Pietrzwałdzie. Zwycięzcy dzisiejszych rozgrywek zakwalifikowali się do etapu powiatowego.

 

Do sportowej rywalizacji zgłosiło się pięć drużyn chłopców i dziewcząt. Mecze stały na bardzo wysokim  poziomie, a wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnymi umiejętnościami, walecznością i determinacją do ostatnich uderzeń małej białej tenisowej piłeczki. Po raz kolejny bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Pietrzwałdzie, którzy w tym roku zdobyli podwójne Mistrzostwo Gminy Ostróda Szkół Podstawowych! 

 

 

Rozgrywki dziewcząt:

 

I miejsce SP Pietrzwałd - 12 pkt

II miejsce SP Lipowo - 9 pkt

III miejsce SP Brzydowo - 6 pkt

IV miejsce SP Samborowo - 3 pkt

V miejsce SP Szyldak - 0 pkt

 

Rozgrywki chłopów: 

 

I miejsce SP Pietrzwałd - 12 pkt

II miejsce SP Brzydowo - 9 pkt

III miejsce SP Samborowo - 6 pkt

IV miejsce SP Lipowo - 3 pkt

V miejsce SP Szyldak - 0 pkt

 

Po zakończonych pojedynkach drużyny, które uplasowały się na podium otrzymały puchary, medale i pamiątkowe dyplomy, a pozostałe reprezentacje statuetki i dyplomy. Ekipy nagrodził Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szyldaku, Pan Robert Pestkowski oraz Adrian Sadowski, pracownik Urzędu Gminy w Ostródzie.

 

Ponadto organizatorzy nagrodzili złotym medalem Igora Chodań - ucznia klasy III Szkoły Podstawowej w Szyldaku złotym medalem, który był najmłodszym uczestnikiem turnieju. 

Gratulujemy osiągniętych wyników, a zwycięzcom życzymy powodzenia w kolejnym etapie!