MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SPRAWNOŚCIOWY W SZKOLE W DURĄGU

Szkoła Podstawowa w Durągu 05.12.2019

W czwartek 5 grudnia w Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Durągu

odbył się „Mikołajkowy Turniej Sportowy - Razem dla Pokoju”.Uroczystość poprzedzona została udziałem klas I-III w programie Polskiej Akcji Humanitarnej,,Wiem i działam”

W turnieju wzięło udział 6 3-osobowych drużyn reprezentujących szkoły z Gminy Ostróda: ze Zwierzewa, Samborowa, Szyldaka, Brzydowa, Lipowa i oczywiście drużyna gospodarzy z Durąga.

Z okazji tego wydarzenia Szkołę w Durągu odwiedzili goście. Byli wśród nich zastępca wójta Grzegorz Kastrau, radny gminy Ostróda Leszek Muraszko, sołtys Mariusz Ignatjuk, st. chorąży sztabowy rezerwy Czesław Rzepka i młodszy chorąży rezerwy Jan Radgowski ze Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ koło nr 37 w Ostródzie.

Turniej został poprzedzony zbiórką pieniędzy w biorących udział w nim szkołach. W sumie zebrano 1020 zł 57 gr. Kwota ta zostanie wpłacona na konto Polskiej Akcji Humanitarnej na ,,Ratowanie ludzi z Jemenu”. Zadaniem przybyłych drużyn było: wcielenie się w kraj dotknięty wojną lub katastrofą naturalną, wykonanie flagi, przygotowanie prezentacji i stroju charakterystycznego dla przydzielonego kraju.

Jako pierwsi opowiedzieli o Syrii uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Szyldaka. Ekipa z Brzydowa zaprezentowała Ukrainę. Przedstawiciele szkoły z Lipowa opowiedzieli o Sudanie. Dzieci ze Zwierzewa przedstawiły Nepal, z Samborowa Nigerię, a z Durąga – Jemen.

Pokojowych ONZ przygotowaną przez St. chorążego sztabowego rezerwy Czesława Rzepkę.  Goście i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu mogli też obejrzeć wystawę pamiątek z Misji  Podczas przerwy technicznej uczniowie i opiekunowie udali się na poczęstunek przygotowany przez panie kucharki i rodziców.

Następnie odbyła się sprawnościowa część turnieju, która dostarczyła wszystkim dużo emocji i sporo wrażeń. Zawodnicy musieli przebrani w mikołajowe czapki musieli wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale także inteligencją, sprawnością manualną i umiejętnością współpracy w zespole.

Biorący udział w turnieju otrzymali:,, Paczki Mikołajowe” ufundowane prze sponsorów: Wójta Gminy Ostróda-Bogusława Fijasa,radnego Gminy Ostróda Leszka Muraszko, sołtysa wsi Durąg Mariusza Ignatiuka, Elżbietę i Mariusza Wasiaków-rodziców, Marzenę i Łukasza Matuszka oraz St. chorążego sztabowego rezerwy Czesława Rzepkę.  konkurencje były skrupulatnie punktowane. Wszyscy zawodnicy  Chociaż

Poza wygraną liczyła się jednak najbardziej idea niesienia pomocy cierpiącym w wyniku konfliktów zbrojnych oraz aktywne ,wspólne spędzenie czasu i integracja z uczniami ze szkół podstawowych z gminy Ostróda.

Justyna Wise. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom klas I-III za pomoc w przygotowaniach do turnieju.  Stanisławska, Anna Spychała,Lidia Hudzia, Marzena Ławnicka, Małgorzata Michałuszko,  i nauczycielka wychowania fizycznego ze szkoły w Durągu. W przygotowania włączyły się też panie: Dorota Łukasik, Dorota Bierć, Katarzyna Maile, Katarzyna Lachowicz Fydrych oraz pracownicy niepedagogiczni: Aneta  Imprezę poprowadziła i czuwała nad nią Teresa Pieczuro wychowawczyni klasy trzeciej

.