Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w tenisie stołowym

Sport 21.10.2009

Pierwszymi w tym roku zawodami zaliczanymi do Mistrzostw Gminy Ostróda Szkół Podstawowych był turniej indywidualny i drużynowy w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt. W zawodach udział wzięły zaledwie trzy reprezentacje ze szkół w Samborowie, Idzbarku oraz gospodarze imprezy - zawodnicy z Brzydowa.

Trudno jest wytłumaczyć tak słabą frekwencję. Tenis stołowy jest sportem, który można uprawiać nie posiadając sali gimnastycznej. Mało tego, reprezentacja składa się z dwóch dziewcząt i dwóch chłopców, czyli z minimalnej ilości osób i trudno jest usprawiedliwiać szkoły, które pomimo wcześniejszej deklaracji wzięcia udziału w imprezie na nią nie przyjechały. Tenis stołowy uprawia bardzo duża ilość młodych ludzi. Na świetlicach wiejskich trudno jest im „dopchać się” do stołu, a gdy nadarza się możliwość pogrania - niestety się tego nie wykorzystuje. Zwycięzcami turnieju w kategorii dziewcząt jak i chłopców zostali młodzi tenisiści z Brzydowa nie dając żadnych szans swoim rywalom. Także w turnieju zespołowym pokazali swoją przewagę nad zawodnikami z Idzbarka i Samborowa.

WYNIKI ZAWODÓW:

INDYWIDUALNIE