Nowa droga w miejscowości Międzylesie już gotowa

Inwestycje gminne 25.10.2016

Poprawa infrastruktury drogowej na terenie gminy to jedno z priorytetowych zadań realizowanych przez władze gminy. 25 października br. oficjalnie do użytku zostały oddane ulice Jeziorna, Jagodowa i Gajowa w miejscowości Międzylesie. Uroczystego otwarcia dokonali Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, Starosta Powiatu Ostródzkiego Andrzej Wiczkowski oraz przedstawiciele Przedsiębiorstwa Drogowo-Budowlanego z Brodnicy, które było realizatorem inwestycji.

„To szczególna inwestycja, ponieważ jedna z pierwszych, które zrealizowano zaraz po powstaniu obecnych samorządów. Od tamtego czasu minęło już ponad 20 lat - dlatego ponowna modernizacja tych ulic była niezbędna”– tak swoje przemówienie rozpoczął Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas dodając, że przebudowa tych dróg przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa oraz do usprawnienia i polepszenia ruchu drogowego w miejscowości Międzylesie. Następnie została przecięta wstęga, która była symbolem oficjalnego i uroczystego oddania wyremontowanych ulic do użytku mieszkańców.

Inwestycja obejmowała remont nawierzchni wraz z chodnikiem. Całkowity koszt zadania to 611tys. zł. Jest to wspólne przedsięwzięcie Samorządów Gminy Ostróda, Powiatu Ostródzkiego oraz Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach dofinansowania z programu „Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej w Województwie Warmińsko-Mazurskim na lata 2016-2019”.