Podsumowanie IV edycji Ostróda Cup

Sport 11.06.2017

Zakończyła się IV edycja Międzynarodowego Turnieju Ostróda Cup 2017. Na Stadionu Miejski przy ul. 3 Maja w Ostrodzie zawitały najlepsze drużyny z Polski i zagranicy. Po sukcesach drużyny West Bromwich Albion w poprzednich latach, w tym roku ton rozgrywkom nadawał holenderski Feyenoord Rotterdam, który sięgnął po podwójną koronę. Turniej rozpoczął się 9 czerwca w ostródzkim amfiteatrze nad Jeziorem Drwęckim oficjalnym otwarciem i prezentacją drużyn.

W ceremonii rozpoczęcia turnieju udział wziął  Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, a także Cezary Kucharski,  były piłkarz reprezentacji Polski i Legii Warszawa. Menadżer Roberta Lewandowskiego dokonał losowania grup. Przez trzy dni piłkarskiej rywalizacji byliśmy świadkami, pasjonujących spotkań piłkarskich w wykonaniu młodych piłkarzy. Na boiskach rządziły kluby zagraniczne, które zajęły pierwsze cztery miejsca. W wielkim finale po widowiskowym pojedynku Feyenoord Rotterdam pokonał mistrza Irlandii ST Kevins Boys 1:0. Ubiegłoroczny truimfator zakończył turniej na 3 pozycji pokonując słynny Liverpool dopiero po rzutach karnych. W Superpucharze Feyennoord zmierzył się z warszawską Legią. Młodzi piłkarze ze stolicy nie sprostali przeciwnikom ulegając aż 0:6.

Klasyfikacja końcowa:

LIGA MISTRZÓW: