Przygotowania do wyjazdu w ramach obchodów tygodnia europejskiego i 175 rocznicy istnienia szkoły średniej w Haltern.

Szkoła Podstawowa w Durągu 10.05.2019

„175 Jahre Höhere Schule in Haltern“ – dieses Jubiläum wird vom 12. Bis zum 18. Mai mit einer Europawoche gefeiert. Höhepunkte sind ein Europafest im Joseph-König-Gymnasium am Freitag, 17. Mai, von 13.30 bis 17.30 Uhr, ein Festakt in der Aula am Samstag, 18. Mai, um 11 Uhr sowie eine große Festveranstaltung in der Seestadthalle….” Tak donoszą  z Haltern…

175 lecie szkoły średniej w Haltern – ten jubileusz jest świętowany od 12 do 18 maja w ramach tygodnia europejskiego. Głównym punktem jest święto Europy w Joseph-König Gymnasium w piątek 17 maja od 13.30 do 17.30. Prezentacja w Auli w sobotę, 18 maja o 11.00 jak również w sobotę 18   duża impreza w hali miejskiej miasta Haltern.

Po krótkim programie z wprowadzeniem i przedstawieniem  obecnych i byłych członków społeczności szkolnej( rady szkolnej, związku nauczycieli, itp.) na żywo zagra swoje utwory zespół „ Die Rudolfs” .

Gimnazjum w Haltern jest szkołą europejską, współpracuje z Gimnazjum w Aumale ( Francja), LIinars ( Hiszpania), Durąg, Region Ostródy ( Polska) i z Ermelo w Holandii. Uczniowie i delegacje nauczycieli ze wszystkich czterech miast przybędą podczas tygodnia europejskiego do Haltern. „ Poza tym założyliśmy księgę jubileuszową, która została wydana w tysiącach egzemplarzy.”, tak mówi Dyrektor Ulrich Wessel. To cytat z fragmentu wypowiedzi dyrektora JKG Haltern, który znajduje się na stronie internetowej szkoły. https://www.joseph-koenig-gymnasium.de/

Delegacja uczniów Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu wraz z opiekunami, koordynatorem wymiany Panią Jolantą Sakowicz-Ciesielską i Panią Agnieszką Krzysiak będą gościć w Haltern już od 12.05.19r. i wezmą udział w europejskim projekcie oraz obchodach jubileuszowych. Do naszej grupy dołączą również uczniowie z innych szkół Gminy Ostróda ze Szkoły Podstawowej w Szyldaku, w Zwierzewie a także ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Ostródzie i Zespołu Szkół Salezjańskich. Pobyt zaplanowany jest do 18 maja 2019r. Uczniowie oprócz obchodów jubileuszowych i związanym z tym projektem, prezentacją swojego dorobku wieloletniej współpracy , bo już dwudziestoletniego okresu wymiany,  zwiedzą miasto Münster, wspólnie z kolegami z Niemiec spędzą czas w parku rozrywki oraz poznają dzień powszedni swoich kolegów w ich szkole i w domu. Do wspólnego programu dołączą również dyrektorzy szkół partnerskich i zaproszeni zasłużeni dla wymiany goście. Wspólny program przewiduje przejażdżkę po jeziorze Stausee, wizytę u burmistrza miasta Haltern i przechadzkę po mieście.