Rekord trasy półmaratonu podczas Dylewskiego Crossu!

Sport 13.05.2018

Ponad 80 śmiałków stanęło na trasie 11. Letniego Biegu Sasinów "Dylewski Cross". Głównym dystansem był nieco wydłużony, liczący ok 22 km, półmaraton wokół Wzgórz Dylewskich. W tym roku zwycięzca ustanowił nowy rekord trasy 1.24:40.

 

Liczący blisko kilometr długości podbieg, nazwany przez organizatorów "Paralizatorem" i wiodąca pod górę półkilometrowa "Spirala" to były niektóre atrakcje, czekające na uczestników półmaratonu. Trasa w ponad 65 procentach wiodła po szutrach i na odcinkach zalesionych. Jednak żar lejący się z bezchmurnego nieba nie ułatwiał biegaczom zadania.

Kilkudziesięciu uczestników półmaratonu podjęło wyzwanie i zmierzyło się pofałdowaną trasą u stóp najwyższego wzniesienia na Warmii i Mazurach Górą Dylewską. Upał nie przeszkodził w osiągnięciu dobrych rezultatów. Najlepszy zawodnik złamał barierę godziny i 25 minut.

W trakcie półmaratonu rozegrane też zostały biegi krótsze. Dla mniej zaprawionych amatorów biegania był dystans 5 km. Wokół stawu przy Rybakówce na terenie kompleksu hotelowego Ireny Eris rywalizowały też dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Wszystkie dzieci po biegu otrzymały medale i lody ufundowane przez jednego ze sponsorów Dylewskiego Crossu.

 

Źródło: Gazeta Ostródzka

Autor zdjęć: Marcin Tchórz