Strażacy z OSP Brzydowo Mistrzami Gminy

OSP 09.06.2019

W sobotę i niedzielę w ramach szkolenia doskonalącego odbyły się Gminne Zawody Sportowo- Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Wójta Gminy Ostróda. W sobotę na boisku sportowym w Starych Jabłonkach rywalizowali członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W konkurencji składającej się z sztafety i ćwiczenia bojowego wzięło udział 10 drużyn. Po zaciętej rywalizacji drużyny zajęły następujące miejsca.

1. MDP OSP Pietrzwałd

2. MDP OSP Reszki

3. MDP OSP Turznica

4. MDP OSP Brzydowo

5. MDP OSP Idzbark

6. MDP OSP Smykówko

7. MDP OSP Samborowo

8. MDP OSP Durąg

9. MDP OSP Ornowo

10. MDP OSP Stare Jabłonki

Natomiast w niedzielę na boisku w Smykówku rywalizowały drużyny dorosłe w kategorii Pań i Panów.  Drużyny kobiece wystawiły cztery jednostki OSP. Zajęły one następujące miejsca:

1. OSP Smykówko
2. OSP Brzydowo
3. OSP Reszki
4. OSP Samborowo

W kategorii mężczyzn drużyny wystawiły wszystkie OSP. Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

1. OSP Brzydowo
2. OSP Idzbark
3. OSP Pietrzwałd
4. OSP Reszki
5. OSP Smykówko
6. OSP Naprom
7. OSP Turznica
8. OSP Glaznoty
9. OSP Durąg
10. OSP Samborowo
11. OSP Ornowo
12. OSP Stare Jabłonki

Zawody zostały przeprowadzone przy pięknej pogodzie na doskonale przygotowanych przez OSP w Starych Jabłonkach i OSP w Smykówku boiskach. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, dyplomy i medale. Członkowie Trzech pierwszych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych otrzymali nagrody rzeczowe.