Święto Szkoły, Pasowanie na ucznia kl. I

Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie 10.11.2012

W tym roku obchodziliśmy 20 rocznicę oddania do użytku nowego budynku szkolnego. Na tę uroczystość, a także ceremonię pasowania pierwszoklasistów na uczniów szkoły, zaproszeni byli: Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, kierownik Referatu Oświaty i Sportu Janina Roman oraz sołtys wsi Tyrowo Elżbieta Tomczyk.

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Zespołu od powitania gości i zaproszenia ich na akademię związaną ze Świętem Szkoły, przygotowaną przez uczniów kl. VI, pod opieką Beaty Kaczyńskiej oraz Marty Jasińskiej i Marcina Konopki. Następnie odbyła się prezentacja umiejętności uczniów kl. I w przygotowanym wcześniej programie artystycznym, pod kierunkiem Marzeny Brackiej. Dzieci zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły poprzez przysięgę i pasowanie. Obecność rodziców, uczniów klas starszych i ich wychowawców dodała dodatkowej wagi tej uroczystości.