Szkolenia w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Gmina 20.06.2008

Projekt „Edukacja przez teatr i muzykę w Gminie Ostróda” zakłada zwiększenie dostępności edukacji poprzez organizację wyjazdów zorganizowanych grup mieszkańców do teatru, filharmonii i opery. Projekt ten ma na celu aktywizację mieszkańców, umożliwienie społeczności samorealizacji rozwoju osobistego poprzez aktywne uczestnictwo w kulturze, stworzenie możliwości spędzania wolnego czasu w połączeniu z działaniami edukacyjnymi, rozwój partnerstwa lokalnego na rzecz edukacji, wzmocnienie integracji mieszkańców poprzez umożliwienie większej aktywności w życiu towarzyskim.

Projekt „Uczymy się pomagać ludziom” zakłada szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, przystosowania umiejętności pomocy i ratowania życia ludzkiego w stanach zagrożenia. Projekt koncentruje się na szkoleniu osób nie związanych tylko z sektorem ratownictwa medycznego, lecz na osobach, które pragną zdobyć podstawową wiedzę dotyczącą ratowania życia ludzkiego i zachowania się w ekstremalnych sytuacjach. Program kursu obejmować będzie pełny zakres niesienia pierwszej pomocy, wraz z ćwiczeniami praktycznymi, z wykorzystaniem profesjonalnych prezentacji multimedialnych i materiałów szkoleniowych. Na zajęciach będzie można, korzystając z profesjonalnych fantomów osób dorosłych i dzieci, sprawdzić w praktyce nabyte umiejętności.

Notatka:

HARMONOGRAM

Edukacja przez teatr i muzykę w Gminie Ostróda”

Instytucja Kultury

Udział w projekcie jest BEZPŁATNY

Dodatkowe informacje Marta Romanowska - Kierownik projektu

Kontakt: 89 642 29 16 lub 0 506 985 902

Zgłoszenia przyjmowane są w biurze projektu:
Urząd Gminy Ostróda, ul. Mickiewicza 24, pok. nr 8

Projekt „Edukacja przez teatr i muzykę w Gminie Ostróda” realizowany przez Gminę Ostróda w ramach działania 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich