Szkoły z Gminy Ostróda wyróżnione Certyfikatami Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty

Oświata 30.11.2022
W Kuratorium Oświaty w Olsztynie odbyło się uroczyste wręczenie szkołom Certyfikatów Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. W tym roku trzy szkoły z Gminy Ostróda otrzymały takie wyróżnienia:
- Szkoła Podstawowa im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Lipowie – Certyfikat Szkoła Promująca Bezpieczeństwo,
- Zespół Przedszkolno – Szkolny w Pietrzwałdzie oraz Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Brzydowie – Szkoła Wierna Dziedzictwu.

Pierwszy certyfikat otrzymuje szkoła, która w szczególny sposób:
1. Zapobiega zjawisku agresji i przemocy w szkołach.
2. Podejmuje działania w celu poprawy stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.
3. Wyróżnia się skutecznym, sprawnym i inspirującym działaniem w zakresie zapobiegania agresji i zapewniania bezpieczeństwa.
4. Promuje działania na rzecz bezpieczeństwa i przeciwdziałania agresji.
5. Aktywizuje społeczność szkolną do działań służących zapobieganiu zjawiskom agresji i poprawie bezpieczeństwa.

Certyfikat Szkoła Wierna Dziedzictwu jest wyróżnieniem dla szkół i placówek oświatowych, które:
1. Pomagają członkom społeczności szkolnej zrozumieć i zaakceptować koncepcję szkoły promującej postawy patriotyczne.
2. Zarządzają projektami w sposób sprzyjający uczestnictwu, partnerstwu i współdziałaniu społeczności szkolnej, w tym rodziców i społeczności lokalnej oraz długofalowości działań.
3. Doskonalą procesy dydaktyczne i wychowawcze w obszarze edukacji patriotycznej i regionalnej, dążąc do zwiększenia jej skuteczności.
4. Tworzą klimat społeczny sprzyjający rozwojowi, osiąganiu przez wszystkich sukcesów i wspierający ich poczucie własnej wartości.

Certyfikaty przyznawane są na trzy lata.