trzeci turniej XIV grand prix Brzydowo

Sport 18.10.2009

Wojciech Łątkowski został zwycięzcą trzeciego turnieju Grand Prix Brzydowo 2010 i tym samym został liderem brzydowskich zawodów. To jego drugie zwycięstwo w tegorocznym Grand Prix. Za jego plecami uplasował się ubiegłoroczny triumfator turnieju Czesław Nowicki, który nie wygrał ani jednego turnieju w tym roku.

Na trzecim niespodziewanie uplasował się Roman Naworski, który w poprzednich zawodach zajął odległe 13 miejsce. Bardzo dobrze grali w tych zawodach Adam Łukasiak - 4 lokata, Bogdan Próchnicki - 5 miejsce oraz Ariel Marcinek - miejsce 6, natomiast wielkim przegranym został tym razem Mirosław Leliński, który wylądował w końcowej klasyfikacji na 17 pozycji. Musiał on w początkowej rywalizacji uznać wyższość Andrzeja Patrejki, następnie nie dał rady Bogdanowi Próchnickiemu i pozostała mu walka o lokaty 17-24. Tu nie pozwolił już sobie na żadne straty i uplasował się na miejscu 17, ale na pewno nie przynosi mu to wielkiej chwały. W klasyfikacji generalnej prowadzi wspomniany już wcześniej Łątkowski - 64 punkty przed Lelińskim oraz Nowickim. Nadmienić trzeba, że do klasyfikacji generalnej zalicza się 14 z 16 turniejów, tak że w chwili obecnej liczą się dwa turnieje a odrzucony jest wynik trzeciego - najsłabszego.