Turniej Halowej Piłki Nożnej w ramach programu 'OSP w działaniu'

Sport 10.12.2017

W minioną niedzielę na hali sportowej w Samborowie odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej w ramach projektu "OSP w działaniu" współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz środków finansowych Gminy Ostróda. W zawodach udział wzięły jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Ostróda oraz gościnnie PSP Ostróda, która okazała się najlepsza w całych rozgrywkach.

Niedzielny turniej był kolejnym etapem realizacji programu "OSP w działaniu" przez Ochotniczą Straż Pożarną w Starych Jabłonkach. W listopadzie na boisku gminnym w Idzbarku rywalizowały Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Tym razem swoimi umiejętnościami mogli wykazać się dorośli druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych. Do turnieju przystąpiło sześć drużyn. Organizatorzy postanowili rozegrać zawody w systemie "każdy z każdym". Turniej obfitował w wielkie sportowe emocje, bowiem każda jednostka starała się zdobyć jak najlepsze miejsce. W rozgrywkach najlepiej poradziła sobie PSP Ostróda, która zanotowała 3 wygrane i 2 remisy. Poziom sportowy był bardzo wysoki, każda drużyna zasługuje na słowa uznania za zespołowe i widowiskowe akcje jakie mogli podziwiać miejscowi kibice. Zawodnicy nie oszczędzali się, zawzięcie walczyli o każdą piłkę, co można było zaobserwować podczas poszczególnych spotkań.

Tabela końcowa:

I miejsce Państwowa Straż Pożarna w Ostródzie

II miejsce Ochotnicza Straż Pożarna w Reszkach

III miejsce Ochotnicza Straż Pożarna w Turznicy

IV miejsce Ochotnicza Straż Pożarna w Samborowie

V miejsce Ochotnicza Straż Pożarna w Smykówku

VI miejsce Ochotnicza Straż Pożarna w Brzydowie

Najlepsze drużyny zostały nagrodzone pucharami oraz medalami. Każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom wraz ze słodkim poczęstunkiem. Zawodników nagrodzili Prezes OSP Stare Jabłonki Dh Dariusz Małecki, sędzia główny turnieju Arkadiusz Stano oraz Koordynator projektu "OSP w działaniu" Anna Czajkowska.

Serdeczne podziękowania należą się Adrianowi Sadowskiemu, specjaliście ds. Promocji, Kultury i Sportu w Gminie Ostróda, za pomoc i zaangażowanie w organizacji turnieju.

Dziękujemy wszystkim zespołom za udział, a zwycięzcom gratulujemy!