Turniej 'Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku' - etapy powiatowe

Sport 15.11.2017

Od poniedziałku do środy na obiektach Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji rozgrywane były etapy powiatowe Turnieju " Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". We wszystkich kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców gmina Ostróda miała swoich przedstawicieli. Nasze drużyny bardzo dobrze sobie poradziły, dwie z nich awansowały do etapu wojewódzkiego, gdzie będą walczyły o przepustkę do finału ogólnopolskiego, który zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Kategoria U-8 dziewcząt:

W finale wojewódzkim XVIII Turnieju "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" zobaczymy uczeninnice Szkoły Podstawowej w Brzydowie. Podopieczne Jacka Lorenca zadanie miały troszkę ułatwione, ponieważ rywalki nie dojechały na zawody, co oznaczało bezpośredni awans. Nie mniej jednak gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w Iławie!

Skład drużyny (dolny rząd): Klaudia Gresiuk, Klaudia Grochawska, Natalia Węgrzynowska, Lena Wójcik, Hanna Korpusik, Roksana Wójcik, Nadia Balewska, Zuzia Nogalska

Opiekun: Jacek Lorenc

Kategoria U-8 chłopców:

Wśród chłopców w tej kategorii wiekowej naszą gminę reprezentował Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie. W walce o I miejsce zawodnicy Sławomira Mikołajczyka i Arkadiusza Łopatowskiego musieli uznać wyższość Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostródzie. Zespół dzielnie walczył do ostatnich minut spotkania, ale ostatecznie nie udało się zdobyć bramki honorowej.

Skład  drużyny: Błażej Piędel, Antoni Dutkiewicz, Jan Zalewski, Gabriel Pielacki, Sebastian Maliszewski, Oskar Gotkowski, Maciej Żmijewski, Karol Trojan

Opiekunowie: Sławomir Mikołajczyk i Arkadiusz Łopatowski

Kategoria U-10 dziewcząt:

W kategorii U-10 dziewcząt gmina Ostróda reprezentowana była przez ZS im. Mikołaja Kopernika w Samborowie i SP Brzydowo. W najważniejszym meczu dziewczęta z Samborowa uległy 1:3 rówieśniczkom z SP4  Ostróda i zajęły drugą pozycję. Na najniższym stopniu podium uplasowały się zawodniczki z Brzydowa, które wyprzedziły SP2 Ostróda.

SP Samborowo

Skład drużyny: Julia Czarnecka, Nikola Dargacz, Nicola Flantowicz, Amelia Kazimierczyk, Amelia Makrucka, Antonina Mikołajczyk, Lena Noumann, Paulina Stawska, Patrycja Ucińska

Opiekunowie: Sławomir Mikołajczyk i Arkadiusz Łopatowski

SP Brzydowo

Skład drużyny (górny rząd): Julia Brodzińska, Julia Falkowska, Emilia Filipowiak, Natalia Gemska, Wiktoria Jaroń, Milena Kaczyńska, Anita Sadowska, Zuzanna Pacia, Maja Rogowska, Julia Szczycieńska

Opiekun: Jacek Lorenc

Kategoria U-10 chłopców:

Drugim miejscem w powiecie ostródzkim musieli się zadowolić piłkarze z SP Szyldak. W meczu o pierwsze miejsce nie byli w stanie zatrzymać bardzo dobrze grającego zespołu SP1 Ostróda. Drużyna mimo wysokiej porażki do końca meczu walczyła, ale niestety próby Kacpra Smolińskiego nie przynosiły powodzenia.

Skład drużyny: Remigiusz Bednarczyk, Błażej Erdmann, Fabian Grabowski, Filip Kaźmierski, Tymoteusz Kaźmierski, Krzysztof Wysocki, Szymon Zawalich, Paweł Rasztęborski, Kacper Smoliński, Kacper Sadowski

Opiekun: Mariusz Walczak

Kategoria U-12 dziewcząt:

Bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta z Zespołu Szkoł im. Mikołaja Kopernika w Samborowie. Rywalki nie mogły wiele zdziałać, a zwycięstwa 5:1 i 10:1 nie pozostawiły złudzeń. Drużyna po raz kolejny okazała się najlepsza na etapie powiatowym. Do awansu na finał ogólnopolski, który odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie pozostał jeszcze jeden krok. Czy dziewczęta są w stanie powtórzyć osiągnięcie z kwietnia tego roku? My liczymy, że tak i trzymamy kciuki za nasze reprezentantki!

Skład drużyny: Kaja Morenc, Michalina Morenc, Anna Skierska, Natalia Piędel, Paulina Przewoźna, Wiktoria Reptowska, Anna Gliszczyńska, Patrycja Zimnicka, Dominika Zimnicka, Nikola Kawiak, Wiktoria Flantowicz, Karolina Makowska, Dorota Wiśniewska

Opiekunowie: Arkadiusz Łopatowski i Sławomir Mikołajczyk

Kategoria U-12 chłopców:

Aspiracje na ponowny awans na finał wojewódzki mieli także zawodnicy ze Szkoły Podstawowej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Lipowie. Po pierwszych turniejowych meczach podopieczni Wiesława Stefańskiego mieli prawo tak myśleć. Drużyna gromiła drużyny (7:0 z SP Szymonowo, 7:0 z SP Łukta, 2:0 z SP Morąg) aż w końcu musiała przełknąć gorycz porażki. Pogromcą okazała się Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie (0:2). Niestety zespół ostatecznie zajął II miejsce i nie awansował do kolejnego etapu.

Skład drużyny: Maciej Galiński, Paweł Kaczerski, Oskar Klimecki, Bartosz Kobyliński, Oliwier Król, Dominik Król, Tomasz Makowski, Oliwier Rydel, Norbert Rydel, Bartosz Wojtkiewicz

Opiekun: Wiesław Stefański

Gratulujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom osiagniętych rezultatów, a zwycięzcom życzymy powodzenia w kolejnym etapie!