Uroczysta gala finałowa Drugiej Edycji Gminnego Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych.

Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie 13.06.2020

Dnia 10.06.2020r. w  Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie odbyła się  uroczysta gala finałowa Drugiej Edycji Gminnego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Zaplanowana uroczystość  dnia 12.03.2020r. w Zespole Przedszkolno- Szkolnym w Tyrowie nie odbyła się w terminie, ze względu na epidemię koronawirusa.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Pan Grzegora Kastrau- Zastępca Wójta Gminy Ostróda, Pani Joanna Glezman- Pełnomocnik Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, Pani Ewa Malinowska – kierownik referatu oświaty, Pani Jolanta Dakowska – Warmińsko- Mazurski lider Młodzieżowego Wolontariatu, Dyrektorzy szkół podstawowych w Gminie Ostróda oraz opiekunowie szkolnych kół  „OŚMIU WSPANIAŁYCH”. Najważniejsi jednak, w tym dniu byli uczniowie. Były to cudowne wolontariuszki, które  wiele czasu poświęcają na niesienie pomocy innym. Dzielą się tym, co mają najpiękniejsze:  DOBRYM SERCEM. Są one najlepszymi specjalistami w dawaniu szczęścia...

Wśród nominowanych znalazły się:

- Wiktoria Pastuszek z Szyldaka

- Martyna Połocka  ze Zwierzewa

- Aleksandra Galińska z Lipowa

- Julia Marszelewska z Pietrzwałdu

-  Kinga Kowalska z  Idzbarka

-  Alicja Skwarnecka z Brzydowa

- Michalina Kulesza  z Samborowa oraz nasza cudowna finalistka Oliwia Włodarczyk.

Laureata wybrała  szanowna kapituła w składzie:

Pan Grzegorz Kastrau

Pani Ewa Malinowska

Pani Elżbieta Jaglińska

Pani Izabela Malańkowska

Pani Bożena Bohdziewicz

Wszyscy z niecierpliwością czekali na ogłoszenie wyników. Każda z finalistek ciężko pracowała,  każda z nich jest niezwykła. Jury musiało wyróżnić tylko jedną z nich, była to bardzo trudna decyzja.

Laureatką drugiej edycji Gminnego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” została Michalina Kulesza. Statuetkę wręczyła jej Zuzanna Wiśniewska, Laureatka I Edycji Konkursu. Michalina było bardzo wzruszona.

Na zakończenie nasza uczennica,  Patrycja Wiśniewska przepięknie zaśpiewała „Hymn Ośmiu Wspaniałych”.