„Wieś Warmii, Mazur i Powiśla miejscem, w którym warto żyć…”

Inwestycje gminne 09.05.2016

Wiejskie siłownie na wolnym powietrzu, sportowe kąciki, świetlice czy ogrody - to projekty realizowane w ramach ogłoszonego konkursu przez samorząd województwa pn.: „Wieś Warmii, Mazur i Powiśla miejscem, w którym warto żyć…”

Gmina Ostróda w ramach konkursu otrzymała 16 300 zł. wsparcia finansowego. W dniu 9 maja br. podpisaliśmy z samorządem województwa umowy na 2 projekty realizowane w miejscowościach Stare Jabłonki na kwotę 9 tyś. zł. i w miejscowości Turznica na kwotę 7 300 zł.

Maksymalna wysokość dofinansowania projektu nie mogła przekroczyć kwoty 15 tys. zł, przy czym dofinansowanie nie może stanowić więcej niż 60% łącznych kosztów realizacji projektu.

Samorząd województwa w sumie dofinansuje projekty w 20 gminach w których znajdą się różnorodne małe przedsięwzięcia począwszy od budowy placów zabaw, poprzez estetyzację przestrzeni publicznej, po infrastrukturę turystyczną i edukacyjną.