Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – granty PPGR

Oświata 16.02.2022
Gmina Ostróda brała udział w konkursie grantowym „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – granty PPGR”. Miło nam poinformować, że wniosek Gminy Ostróda uplasował się na 12 miejscu w skali ogólnopolskiej. Tym samym dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego dla dzieci z rodzin pegeerowskich z Gminy Ostróda wyniesie 1 924 200,00zł. Laptopy za równowartość 2500,00zł otrzymają dzieci m.in. z miejscowości: Kraplewo, Szyldak, Ryn, Smykówko, Nastajki, Pancerzyn, Lichtajny, Klonowo.

Celem programu jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego i dostępu do internetu, wyeliminowanie ograniczeń związanych z nauką zdalną, a także zniwelowanie nierówności między gminami popegeerowskimi a resztą gmin.