Współpraca Gminy Ostróda z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa

Gmina 29.07.2022

Dzięki dofinansowaniu z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Olsztynie w Gminie Ostróda w dniach 18-22.07.2022 r. zrealizowane zostało przedsięwzięcie pod nazwą: „Talent niejedno ma imię – letnie warsztaty teatralne w Ostrowinie”. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł: 11 070,00 zł, w tym udział KOWR: 8 800,00 zł a wkład własny Gminy to 2 270,00 zł.

W ramach projektu, przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Rozwój w Duchu Tradycji – Ostrowin” w Ostrowinie zorganizowano letnie warsztaty teatralne w ramach obchodów roku 2022 jako Roku Romantyzmu Polskiego.

Trzydzieścioro dzieci i młodzieży wzięło aktywny udział w przygotowaniu i wystawieniu plenerowego przedstawienia ballady „Świteź” Adama Mickiewicza nad jeziorem Gugowo, k/Ostrowina. Program skierowany był głównie do dzieci i młodzieży z miejscowości Ostrowin, Grabin, Idzbark i Szyldak. Realizacja przedsięwzięcia, w połączeniu z oderwaniem się od codzienności w postaci warsztatów teatralnych, miał na celu pokazanie różnych sposobów i możliwości organizowania czasu wolnego oraz kształtowanie zdrowego stylu życia. Spędzanie wakacji na warsztatach teatralnych było znakomitym sposobem na zbliżenie do wielkiej literatury i kultury mieszkańców małych miejscowości. Realizując przedsięwzięcie mieliśmy nadzieję, że taki sposób spędzania czasu wolnego przez dzieci i młodzież zmotywuje ich do uczestnictwa w życiu kulturalnym i oderwie od wirtualnej rzeczywistości  internetu i gier komputerowych.