WYCIECZKA DO URZĘDU GMINY OSTRÓDA ORAZ KOŚCIOŁA EWANGELICKO - METODYSTYCZNEGO W OSTRÓDZIE W RAMACH PROGRAMU „POZNAJEMY SWÓJ REGION – SWOJĄ RODZINĘ, WIEŚ I GMINĘ”.

Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie 25.06.2014

Uczniowie kl. VI pod kierunkiem wychowawcy i pedagoga szkolnego realizowali program pt. „Poznajemy swój region – swoją rodzinę, wieś i gminę”. W ramach realizacji programu uczniowie pogłębiali swoją wiedzę poprzez: poznawanie walorów krajoznawczych naszego regionu, atrakcji turystycznych i działalności samorządowej Urzędu Gminy Ostróda, a także poszukiwanie własnych korzeni - historia i tradycja rodziny oraz spotkania z ciekawymi ludźmi. Zdobywali umiejętności prowadzenia prac badawczych, poszukiwania wiadomości w różnych źródłach (biblioteki, Internet, kroniki szkolne, wywiady, obserwacje), zapoznali się ze zbiorami muzealnymi, przyrodniczymi.

Podsumowaniem programu była wycieczka uczniów wraz z opiekunami w dniu 24 czerwca br. do Urzędu Gminy Ostróda, spotkanie z Wójtem Gminy Bogusławem Fijasem, który przybliżył swoją pracę oraz rolę samorządu Gminy Ostróda. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Kościoła Ewangelicko - Metodystycznego w Ostródzie, po którym oprowadzał pastor Waldemar Eggert. Uczniowie byli na wieży widokowej, z której można było zaobserwować piękną panoramę Ostródy. Wycieczka była bardzo ciekawa i pełna wrażeń.