XIII Mazurski Dzień Ziemniaka w Kraplewie

Gmina 26.09.2021

Koncerty, targi, kiermasze oraz ziemniaki na sto sposobów. To wszystko było  w niedzielę w Kraplewie, można było smakować i próbować. Gotowanie „na żywo”, koncerty, degustacje potraw z ziemniaków i kiermasz lokalnej żywności - to tylko niektóre z atrakcji, które można było zobaczyć podczas XIII edycji Mazurskiego Dnia Ziemniaka. Atrakcją tego niedzielnego popołudnia były koncerty muzyki cygańskiej i góralskiej w wykonaniu Leny z Zespołem. Ponadto o oprawę artystyczną zadbały zespoły wokalne z GCK-B Samborowo oraz Maciej Smoliński. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Uroczystego otwarcia dokonali: Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, Dyrektor Oddziału Szyldak Pomorsko Mazurskiej Hodowli Ziemniaka w Strzekęcinie Grzegorz Kaszczyński oraz przedstawiciele z Plœuc-L’Hermitage – gminy we Francji, w regionie Bretania, w departamencie Côtes-d’Armor oraz Rumunii.

Przez cały niedzielny dzień na terenie Dworu w Kraplewie królował ziemniak oraz wszystko to, co można z niego zrobić. Impreza przyciągnęła wielu mieszkańców i gości, którzy jak sami przyznawali bawili się znakomicie. Głównym punktem imprezy był konkurs kulinarny na najlepszą potrawę z ziemniaków o Złotą Tarkę Wójta Gminy Ostróda. Jurorzy po burzliwych obradach przyznali następujące miejsca:

I miejsce Sołectwo Brzydowo

II miejsce Koło Gospodyń wiejskich LUBA w Lubajnach

III miejsce Koło Gospodyń Wiejskich w Durągu

Wszystkim uczestnikom imprezy dziękujemy i zapraszamy za rok!